14.03.2019 р. доцентом кафедри суспільно-гуманітарних наук Тараненко Г.Г. проведено виховну годину в межах єдиного дня інформування населення області присвяченого 80-річчю проголошення Карпатської України.

Під час заходу було зазначено, що 80 років тому, у березні 1939 р., українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав.

Після Першої світової війни територія Закарпаття, під назвою Підкарпатська Русь, увійшла до складу Чехословаччини.

У жовтні 1938-го року було проголошено автономію Підкарпатської Русі зі столицею в Ужгороді, де постав свій уряд. Для захисту краю в Хусті була створена Організація народної оборони «Карпатська Січ».

В ніч на 15 березня 1939 року у місті Хуст була проголошена незалежність Карпатської України. Тієї ж доби союзниця гітлерівської Німеччини Угорщина розпочала загальний наступ. Незважаючи на героїчний збройний опір нечисельних загонів Карпатської січ, ворога зупинити не вдалося і Карпатська Україна була окупована.

Незважаючи на вказані події, Карпатська Україна є яскравим прикладом прагнення українців до розбудови державності навіть у несприятливих зовнішньополітичних умовах, а українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії ворога.

за матеріалами кафедри суспільно-гуманітарних наук