IMG-36f429292a6f4881c7dde7ac9ef0ead9-VТой, хто зневажливо ставиться до рідної мови,

не може викликати поваги до себе!

Олесь Гончар

«Доля мови – то доля нації» – під такою назвою завідувачем кафедри суспільно-гуманітарних наук Максимець О.М. була проведена кураторська година. Слухачами стали студенти, які навчаються за спеціальностями «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа» та їх куратори Здоровцева Любов Миколаївна та Жукова Валентина Федорівна.

Студенти ознайомилися з історією виникнення та формування української мови, мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови.

Йшлося і про сучасну українську мову. Яка ж вона сьогодні? Адже, не може не тривожити, що українці відверто хизуються тим, що вживають у своєму мовленні досить багато запозичених слів. Що мовний білінгвізм стає нормою у спілкуванні. Хіба це нормально? Пригадали слова Дмитра Павличка: «Ти не молися мовою чужою,бо, на колінах стоячи, умреш».

Для кращого сприйняття бесіда була проілюстрована прикладами калькування в українській мові, цікавими, колоритними словами, якими можна здивувати друзів.

Сьогодні говорити українською стало не просто модно, а потребою багатьох свідомих громадян. Однак інколи на заваді у нас стоять психологічні бар’єри та страхи. Під час зустрічі студенти мали можливість почути кілька порад, як почати говорити українською в російськомовному середовищі, і головне, як говорити правильно.

На завершення Оксана Миколаївна наголосила на тому, що доля нашої мови залежить лише від нас. Настане час, коли ми нарешті зрозуміємо, що живемо на величній землі – Україна, і на ній має зацвісти рідна мова – українська. Адже досить довгим і тернистим був шлях Українського Слова.