viber image3Завдяки інформації, яку на кураторській годині на енергетичному факультеті для 11ЕЕ групи надала Голодова Світлана Олександрівна, завідуюча відділом обслуговування НБ ТДАТУ, нам вдалося дізнатися багато цікавого про людей, які внесли свій вклад в історію.

Зараз важко уявити своє життя без фільмів, походів до кінотеатрів. А чи знаєте ви, що така людина, як Йосип Тимченко винайшов кінознімальний апарат? Це сталося за рік до появи кінематографа в Західне Європі. Таким чином Тимченко випередив західноєвропейських винахідників. Але, на жаль, його апарат ніколи не був запатентований.

Сьогодні, як ніколи, актуальна тема захисту навколишнього середовища. Мільйони тон сміття плаває в світовому океані, утворюючи острови зі сміття. Безліч людей намагаються знайти рішення цієї проблеми. Одним з таких людей був Сергій Тимчук, науковий співробітник лабораторії генетики, біотехнологій Харківського інституту ім. Юр’єва. Він винайшов пакувальну плівку на основі кукурудзяного крохмалю, яку можна вживати в їжу. Така плівка не приносить шкоди навколишньому середовищу.

А як щодо комп’ютерів? У наш час смартфони – це повноцінні комп’ютери, які можуть запросто вміститися в кишені джинсів. А раніше один комп’ютер займав цілу кімнату! Під керівництвом Сергія Лебедєва в Україні був створений перший в Європі комп’ютер – «Мала електронна лічільна машина».

Не обійшлося без винаходів і в області медицини. Українськими вченими був придуманий апарат для зварювання живих тканин. Це дозволяло проводити практично безкровні операції та не залишати шрами.

Можна перерахувати ще безліч прикладів. На жаль чимало винаходів українців не були запатентовані. Україна багата талановитими вченими і винахідниками, і можливо в історію увійде саме твій винахід. Потрібно лише бути впевненим у своїх силах!

Енергетичний факультет