Цього тижня відбулась об’єднана кураторська година студентів механіко-технологічного факультету 21 АІ, 22 АІ, 21 ГМ, 21 ПМ груп, на якій були присутні заступники декана: Надія Паляничка, Валентина Верхоланцева; куратори груп: Людмила Чернишова, Олег Болтянський, Віра Тарасенко та Олександр Мацулевич.

Тема кураторської години: «Історія вакцинації та сучасні вакцини проти Covid-19», спікером виступила студентка 3 курсу 1 медичного факультету Запорізького державного медичного університету Вероніка Буніна.

Віруси і бактерії протягом всієї історії людства живуть по сусідству з людиною. Багато разів вони викликали епідемії, жертвами яких ставали сотні тисяч людей. Завжди в історії людства існували епідемії таких важких хвороб, як: натуральна віспа, чума, холера, поліомієліт, кашлюк. Медики проводили дослідження щодо припинення спалахів захворювань. Єдиним надійним способом виявилося – введення антигенного матеріалу з метою породити імунітет до хвороби, тобто щеплення.
Вакцинація допомогла позбутися віспи, останній випадок цієї хвороби у світі був зареєстрований у 1978 році. Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я ця хвороба визнана повністю ліквідованою.

Зараз на планеті з’явився новий страшний вірус – Covid-19, він вже забрав багато життів людей. Тому тема масової вакцинації знову набула актуальності. Вероніка Буніна ознайомила студентів з різними існуючими видами вакцин проти Covid-19 та їх ефективністю. Вона підкреслила, що у деяких людей можливі невеликі ускладнення у вигляді алергічних реакцій, які дуже швидко минають та не впливають на подальший стан здоров’я людини, але ці вакцини рятують життя та визнані дуже важливими для боротьби з цією важкою хворобою.

Людмила Чернишова,
доцент кафедри технології конструкційних матеріалів