Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного дотримується принципів академічної доброчесності та формує середовище, у якому їх порушення є неприпустимим.

В рамках проекту «Навчись вчитися» наукова бібліотека продовжує серію інформаційних заходів «Академічна доброчесність – запорука якісної освіти». 17 листопада на кураторській годині відбулась чергова зустріч зі студентами механіко-технологічного факультету університету.

Популяризація фундаментальних цінностей академічної доброчесності, підтримка ідеї доброчесності та гідних взаємин між учасниками академічного процесу, мотивація здобувачів вищої освіти для ефективного навчання та успішного працевлаштування – теми, на які активно реагувала присутня аудиторія. Як приклад для студентів щодо дотримання академічної доброчесності науково-педагогічними працівниками університету є відкритий доступ до наукових публікацій у Інституційному репозитарію університету відмітила виступаюча бібліограф Світлана Вовченко.

Студенти висловили свої міркування щодо питання «Чому студенти плагіюють?». Як карається плагіат, фабрикація, фальсифікація у кваліфікаційних роботах і чи можливо запобігти проявам шахрайства.

Наталя Семенюк
зав. відділом науково-бібліографічної