23500 - копия8-го листопада 1961-го року в чорно-білий телевізійний ефір вийшла перша гра Клубу Веселих і Найкмітливіших, яка поклала початок розвитку КВНівського руху в країні. Грають в КВН і в Мелітополі.

КВН в м. Мелітополь – один з найцікавіших і найпопулярніших видів дозвілля. Мелітопольці із задоволенням відвідують вечори гумору, особливо, коли на сцені зустрічаються приголомшливі команди Таврійського державного агротехнологічного університету.

Сміх подовжує життя, а ось якщо ще додати до нього кілька смішних команд, а ще вдячного глядача і декількох членів журі, то вийде відмінний КВН.

Саме таким складом на сцені Таврійського державного агротехнологічного університету вже понад 20 років відбувається боротьба за головний приз – Кубок ректора цього навчального закладу.

Сезон ігор КВН в ТДАТУ відбувається водночас із навчальним роком. У різні роки регламент сезонів мав різну структуру. В одних сезонах КВНщики грали у фестивалі та відразу – у фіналі Кубку ректора, в інших сезонах мали місце три гри: фестиваль, півфінал та фінал. І, обов’язково, у кожній грі та у кожному сезоні визначався кращий гравець (або гравці).

Склад учасників КВНівських сезонів змінювався разом із розширенням навчального закладу. Якщо у сезоні 1995/1996 грали три команди (механізації сільського господарства, електрифікації та автоматизації сільського господарства та економічного факультету), то у сезоні 2016/2017 взяли участь команди вже п’яти факультетів університету.

Сезон 2017/2018 кардинально змінив свій формат. Команди змагалися  в іграх Відкритого Кубку Таврії, в яких взяли участь не тільки команди ТДАТУ, але й команди-представники МДПУ ім. Б.Хмельницького. Кожна гра була самостійною і мала свій власний трофей. Було розіграно: Осінній Кубок, Зимовий Кубок та Весняний Кубок. Однак команди-представники ТДАТУ водночас змагалися за Кубок ректора свого навчального закладу, володар якого визначався за підсумком усіх трьох ігор сезону.

Незмінним ведучим ігор КВН, що відбуваються на сцені Центру культури і дозвілля ТДАТУ, вже десять років є Віктор Криворотько – гравець команди КВН «Посторонним В» факультету механізації сільського господарства, збірних команд університету «Молочная река» та «УТ-1».

До складу журі ігор постійно входять люди, які мають безпосереднє відношення до КВНівського руху – колишні КВНшики нашого університету, редактори ігор КВН МДПУ ім. Б.Хмельницького, учасники команд КВН, що представляють м. Мелітополь на рівні країни та області, представники виконавчого комітету зі справ молоді, керівники Мелітопольських молодіжних організацій.

Подивитися ігри КВН збирається величезна кількість людей: студенти вузу приходять підтримати рідні факультети, батьки приходять підтримати своїх дітей, друзі – друзів, викладачі – щоб подивитися на своїх студентів не тільки в якості їх учнів.

Очолює діяльність Клубу КВН ТДАТУ, починаючи зі 1998 року, ст. викладач кафедри економічної теорії (із 2016 року – кафедри економіки) Олена Олегівна Васильченко, яка вже десять років є керівником збірної команди КВН університету «УТ-1».

Дівчата та хлопці ТДАТУ створюють різноманітні збірні команди, що беруть участь у різноманітних КВНівських змаганнях як на рівні області, так й країни в цілому, де досягають найкращих результатів, демонструючи потужну гру та цікаву програму – це збірні команди КВН університету «Молочная река», «Ребята из ТГАТА», «УТ-1», «Братики», «Люба», «Упс» та інші.

Команди університету (як окремих факультетів, так й збірна) приймають активну участь в іграх Мелітопольської відкритої ліги КВН «Мелок» і стають їх переможцями. До речі, батьком Мелітопольської відкритої ліги КВН «Мелок» є Микола Хілько – гравець команд КВН економічного факультету ТДАТУ «ДТП» та «Хорошая команда», гравець збірних команд університету «Ребята из ТГАТА» та «УТ-1», гравець збірної команди КВН м. Мелітополь  «Медовий город».

Після закінчення навчання в університеті найкращі КВНщики створюють збірні команди, які продовжують свій виступ як у м. Мелітополь, так й поза його межами. Збірні команди КВН «МоРе» та «Медовый город» більш, ніж на 90 % складаються із КВНщиків університету. Команда «Медовый город» представляє  КВН м. Мелітополь на обласному та Всеукраїнському рівнях.

Вітаємо  КВНщиків та усіх любителів цієї цікавої гри із Міжнародним Днем КВН! Бажаємо цікавих ігор та творчого натхнення!

Керівник клубу КВН ТДАТУ Васильченко О.О.