Цього року Мелітополь відзначив 75-ту річницю з моменту вигнання нацистських окупантів. 23 жовтня 1943 року на території нашого медового міста припинились бойові дії.

Таврійський державний агротехнологічний університет проводить активну роботу зі студентством щодо патріотичного виховання та вивчення історії нашого краю. Викладач кафедри суспільно-гуманітарних наук Олександр Мельник організував екскурсію студентам 11 групи МТФ до міського краєзнавчого музею.

Світлини вулиць Мелітополя в жовтні 1943 року та їх вигляд сьогодні, інформаційні плакати про перебіг та результати Мелітопольської наступальної операції, хронологія звільнення населених пунктів нашого краю – це та багато інших цікавих фактів об’єднала в собі тематична виставка “Хроніки визволення Мелітопольщини”.

Наукові співробітники музею ознайомили студентів з долями воїнів: рядових і командирів, які визволяли Мелітополь. Перемога дісталася дорогою ціною.  У визволенні міста взяли участь 69 військових з’єднань. У ході  операції було знищено 78 тисяч і взято в полон понад 13 тисяч нацистських солдатів і офіцерів та знищено понад 800 танків і самохідних гармат.  Головна задача нащадків сьогодні — зберегти мир.

Студенти із захопленістю дізнавалися про цікаві факти визволення нашого міста та ставили свої питання науковим співробітникам музею.