20190911_12101011 вересня студенти Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного, разом із викладачами кафедри суспільно-гуманітарних наук, вшановуючи Героїв Іловайської битви,  які віддали своє життя в боях за мир і незалежність нашої країни, долучилися до перегляду фільму «Іловайськ. Батальйон «Донбас»».

Кінострічка розповідає про війну на Донбасі, про трагічні події липня-серпня 2014 року під Іловайськом, та розстріл українських підрозділів у «Іловайському котлі». Фільм правдивий, потужний, з реальними героями. Тут ми бачимо, хто є дійсно захисником, а хто є ворогом і агресором. Тут йдеться про самопожертву і любов до України, про мужність, честь і гідність наших захисників. І одночасно про людську підлість та сліпу ненависть наших ворогів до всього українського.

Після завершення фільму у залі панувала цілковита тиша. Усі присутні дочекалися кінця титрів, під час яких почали з’являтися світлини загиблих бійців “Донбасу”. Всі залишилися до останнього фото. Фільм дійсно викликав неймовірні переживання та сильні емоції.

Наступного дня відбулося обговорення фільму, і наші студенти поділилися своїми враженнями від перегляду кінострічки:

«Переглянувши фільм «Іловайськ. Батальйон «Донбас»» важко залишитись байдужим до подій 2014 року. Безперечно, що ця стрічка дуже важка для сприйняття для будь-якого віку, але обов’язкова до перегляду кожного. Сьогодні, живучи під мирним небом, ми забуваємо завдяки кому ми спокійно навчаємося, працюємо, зустрічаємося із друзями. Ми не чуємо вибухів і автоматних черг. Цей фільм ще раз нагадав нам, скільки життів згубила війна. Війна, яка залишає після себе червоні плями крові, зруйновані сім’ї та життя тисяч громадян. Я сподіваюсь, що ця кінострічка не залишить жодного байдужим і не забудеться за кілька годин після перегляду. І ми маємо бути вдячні усім солдатам, які знаходяться зараз на Сході і віддають своє життя за наше мирне небо» (Дяткова Єлізавета, 11 АГ).

«…сподіваюсь, що ця страшна війна завершиться і всі наші Герої повернуться додому. І Україна й надалі залишиться єдиною, суверенною і незалежною державою, а не розірваною на різні шматочки територією. І  у кожному її місті, селищі чи невеликому селі буде гучно звучати: «Слава Україні!». А у відповідь: «Героям слава!» (Кожемякин Олександр, 11 МК).

Отже, маємо пам’ятати, що війна в Україні триває, що Іловайська трагедія є тим уроком для всіх поколінь, з якого ми маємо зробити висновки. До перегляду таких фільмів маємо обов’язково залучати нашу молодь, оскільки вона не має бути байдужою до тих подій, які відбуваються сьогодні у нашій країні і усвідомлювати, що майбутнє держави – це вони, наше молоде покоління. І на них ми покладаємо усі наші сподівання та надії на мирне та світле майбуття України.

За матеріалами: кафедра суспільногуманітарних наук