IMG_0554Весна в Україні. Воскресає природа, воскресає життя. Надходять Великодні свята. І беруться українці за прадавнє мистецтво розписування писанок — символу Великодня, символу Весни, символу Вічності життя.

25 квітня кафедрою суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ було проведено захід «Розписуємо писанку до Великодня».

Мета заходу – розширити і поглибити знання студентів про найдавніше свято, традиції нашого народу щодо святкування Великодня; ознайомити із символікою знаків на писанках; виховати любов до нашого народу, його традицій, минулого і сучасного.

Традиція писанкарства в Україні налічує тисячі років і передує запровадженню християнства в Україні: на яйцях малювали воском, щоб створити візерунок; далі додавалась фарба, щоб надати яйцям чудових кольорів, — фарба не діє на покриті воском частини яйця. Коли все яйце було пофарбоване, віск видалявся і залишався тільки кольоровий візерунок.

Звичай розписувати писанки на Великдень виник ще в дохристиянські часи як атрибут весняних культових обрядів, пов’язаних з прославлянням весняного пробудження усього живого на землі. Яйце завжди було загадкою для людини: неживе, воно давало початок новому життю. Тому його почали вважати символом самого життя, уособленням чарівної сили добра. День весняного сонця ( час пробудження матінки-землі, підготовки до польових робіт) називався Великоднем. У цей день святкували перемогу світла над темрявою, життя над смертю, весни над зимою.

У дружній атмосфері, допомагаючи один одному, студенти ознайомилися з традиціями нашого народу і навчилися творити писанки. Жоден студент не залишився осторонь цієї справи, і з великою цікавістю всі занурилися в царину розпису елементів писанки. Найцікавішим для студентів виявився процес знімання воску з яєць, адже під такою оболонкою приховувались усі фантазії.

Дякуємо усім за участь у цьому заході!

За матеріалами: кафедра суспільно-гуманітарних наук