20200224_153905В рамках роботи Вищої школи педагогічної майстерності 24 лютого року на факультеті економіки та бізнесу було проведено методичний семінар на тему: «Сучасні інновації освітнього процесу».

Сучасний освітній процес диктує свої правила та розставляє пріоритети у роботі викладача, породжує гостру необхідність володіти високою професійною компетентністю, вмінням зацікавити студентів у вивченні навчальних дисциплін.

Мета семінару – здійснити обмін між учасниками семінару інформацією про ефективність застосування інноваційних технологій в освітньому процесі сьогодення.

Колеги факультету економіки та бізнесу ознайомили учасників семінару з власним досвідом використання сучасних інновацій та їх впровадженням в освітній процес.

За умов поглиблення євроінтеграційних процесів, наряду із вітчизняними статистичними даними, доречно вивчати тенденції світового ринку. Доктор економічних наук, професор кафедри маркетингу Дарья Легеза, наголосила про важливість використання інформаційно-статистичної бази, як сучасного аналітичного методу дослідження на економічних спеціальностях. З цієї мети на семінарі були представлені платформи faostat, trademap, erostatdatabase. Вказані он-лайн бази відображають дані щодо експорту-імпорту сільськогосподарської продукції, баланс виробництва та споживання продукції, ринкові ціни та ціни виробника. Вказані дані доречно використовувати на дисциплінах економічного профілю, і не тільки, зокрема: статистика, інфраструктура товарного ринку, логістика, макроекономіка, міжнародна економіка тощо.

Доктор економічний наук, доцент кафедри обліку і оподаткування Олег Сокіл ознайомив з можливостями застосування нового сервісу для створення інтерактивних вправ на базі он-лайн конструктора Kahoot, як інструменту взаємодії викладача та здобувача вищої освіти в освітньому процесі. Участь в тестах створених за допомогою сервісу, сприяє спілкуванню викладача та студента в процесі навчання, підвищує рівень обізнаності в інформаційно-комунікаційних технологіях. Kahoot дає змогу легко та швидко перевірити знання здобувачів вищої освіти з теми, значно скорочує час, затрачений викладачем на підготовку до навчальної дисципліни.

29 листопада 2019 року у виставковому центрі «Козак-Палац» відбувся фестиваль бізнес-ідей «StartUp Fest-2019», організований Запорізькою міською радою, Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки Запорізької облдержадміністрації та проєкту ПРОМІС, у рамках програми підтримки МСП в м. Запоріжжі. Даний захід відвідали викладачі факультету: к.е.н., доценти: Іван Демченко, Світлана Плотніченко та Тетяна Попова.

На семінарі, за підсумками даного заходу, наші колеги акцентували увагу, зокрема на актуальному питанні «Фандрейзинг – ефективний пошук грантів». Учасників семінару було ознайомлено з загальними принципами фандрейзингу, змістом категорій, пов’язаних із залученням коштів; наведено стратегію  формування успішної заявки на грант, сформовано напрями пошуку донорів та наголошено увагу на критеріях, за якими обирають партнерів для фінансування. Дана інформація розкриває можливості, перспективи пошуку та залучення грантів для науково-педагогічних працівників та діяльності кафедри в цілому, на що наголосив декан факультету Сергій Карман.

Учасники семінару відзначили високий методичний рівень даної зустрічі та її актуальність.

Анна Костякова, доцент кафедри обліку і оподаткування