Інтеграція світової наукової спільноти в нову системну цілісність, посилення інформаційних зв’язків між дослідниками різних країн створили ситуацію вільного доступу до інформації, в тому числі й до продуктів наукових досліджень. Відтак, питання етики, моральних стандартів, створення та збереження наукової репутації, запобігання академічного плагіату стали нагальними питаннями наукового співтовариства

Питання академічної доброчесності є актуальним у сучасному університетському та дослідницькому середовищі нашої країни. Культура академічної доброчесності впливає на якість освіти, яку здобувають студенти ЗВО. Зміцнення академічної доброчесності має бути пріоритетом у сучасному освітньому просторі.

7 жовтня 2020 року на кураторській годині доцент кафедри МСТТ Олег Болтянський провів бесіду, присвячену питанням академічної доброчесності. Студенти першокурсники 12 АІ групи дізналися, що основним інструментом дотримання академічної доброчесності в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного є Кодекс честі. Він встановлює загальні моральні принципи та правила етичної поведінки осіб, що працюють і навчаються в університеті, якими вони мають керуватись у своїй діяльності.

Академічна доброчесність є кроком до стрімкого розвитку будь-якої прогресивної країни. Молоде покоління наразі готове до змін у суспільстві, у тому числі, і в сфері освіти. Адже, молодь – це наше майбутнє, тому в умовах дотримання академічної доброчесності, вона має почуватися більш комфортно, висловлюючи власну думку, здобуваючи якісну освіту та будуючи кар’єру, покладаючись на власні сили, а науково-педагогічні працівники мають стати для них взірцем.