60cb0af4431fb786350113

Генеральною Асамблеєю ООН на 74 – й сесії була прийнята Резолюція А/74/L.86 “Підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі”, відповідно до якої 2021 – 2030 роки проголошуються Другим Десятиліттям дій із забезпечення безпеки дорожнього руху. Глобальною метою Десятиліття є скорочення кількості смертей та травм у результаті дорожньо-транспортних пригод на 50 відсотків до 2030 року.

Світовим співтовариством розпочато заходи, спрямовані на якісне покращення ситуації з проблемою дорожньо-транспортної аварійності.

Тижні безпеки дорожнього руху в Україні проходять двічі на рік, і є однією із найбільших інформаційно-просвітницьких платформ для привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму в країні. Тижні мають на меті консолідацію зусиль державних органів, відомств, структур, зацікавленої громадськості та ЗМІ  для напрацювання спільних рішень та вирішення цієї проблеми.

З 15 по 21 листопада 2021 року в Україні проходив 2-й етап Тижня, який покликано привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на дорогах України і пошуку шляхів їх подолання.

З урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення короновірусної хвороби (COVID – 19), переважна більшість заходів у рамках Тижня проходила у дистанційному форматі.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного приєднується до 6-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху.

16 листопада 2021 року на кафедрі МСТТ завідувач кафедри професор Анатолій Панченко, професор Анжела Волошина та доцент Олег Болтянський провели круглий стіл для здобувачів вищої освіти 22 АІ  та 22 МБ АІ групи МТФ на тему: «Транспортна безпека». Активну участь в роботі круглого столу прийняли старший викладач Ірина Мілаєва, старший викладач Сергій Волков, асистент Ігор Панченко та асистент Сергій Терещенко.

Були обговорені питання про ситуацію з безпекою дорожнього руху в місті Мелітополь, про заходи задля зменшення аварійності на дорогах, плани щодо реалізації державної Програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2024 р., про національний проєкт «Безпечна країна».

19 листопада 2021 року на кафедрі МСТТ було проведено конкурс «Кращій знавець правил дорожнього руху», в якому прийняли участь 25 студентів механіко-технологічного факультету. За підсумками конкурсу було визначено кращого – ним став здобувач вищої освіти 22 МБ АІ групи Ярослав Антропов.

Переконані, що проведення тижнів безпеки дорожнього руху в Україні та світі, а також активна участь в них представників нашого університету з організацією власних заходів у сфері забезпечення безпеки на транспорті сприятиме ефективному пошуку методів і способів зниження рівня дорожньо-транспортного травматизму не тільки на території нашої держави, але й інших країн світу.

Доцент кафедри МСТТ

Олег БОЛТЯНСЬКИЙ