Серед складових нової парадигми вищої освіти є такі поняття, як студентоцентризм, орієнтування не на процес, а на результат навчання. Інтерактивна взаємодія між учасниками навчального процесу – викладачем і студентом, використання нових підходів до навчання, орієнтація на результат і спільна відповідальність за нього – головна ідея студентоцентризму. Студенти зацікавленіші в такому форматі освітнього процесу, який може запропонувати альтернативні рішення і кінцевий результат. Так, студенти мислять самостійно, спираючись на свої знання з теорії, практики і досвід, відпрацьовують комунікативні та групові навички взаємодії.

9 грудня 2020 року відбулась кураторська година для студентів 12 АІ групи механіко-технологічного факультету під час якої куратор доцент Олег Болтянський нагадав студентам про принципи студентоцентрованого навчання, які діють у ТДАТУ.

Також куратор ознайомив студентів з антикорупційною програмою ТДАТУ, у якій чітко викладений перелік антикорупційних заходів у діяльності університету, а також порядок дій у разі виявлення корупційних дій.

Реалізація принципів студентоцентризму сприяє розвитку самостійності, творчої активності, креативного мислення студента, здатного критично мислити, планувати свої дії, вміти сформулювати проблему, проаналізувати шляхи її вирішення, знайти оптимальний результат і довести його правильність, а також успішно знаходити вихід зі сформованих, найчастіше, нестандартних ситуацій, уміти працювати в команді фахівців, що має велике значення у майбутній професійній діяльності.