Сьогодні, коли навколишній світ як ніколи мінливий і динамічний, світ професій відображає всі його економічні, соціальні і навіть політичні зміни, а вимоги, що диктуються їм до особистості постійно змінюються, природно, що ще більш гостро постають проблеми профорієнтації учнів. В ідеальній ситуації учень повинен бути активним, діяльним, вміти швидко підлаштуватися під ситуацію на ринку праці, успішно орієнтуватися в різноманітті професій і приблизно визначати, наскільки його особистісні якості підходять під обрану спеціальність. За фактом же випускники можуть покладатися тільки на самого себе і непрофесійну допомогу батьків і друзів.

Профорієнтація допомагає учням і їх батькам зробити правильний і безпомилковий вибір в світі сучасних професій. Для того щоб учень зробив правильний вибір, недостатньо розповісти йому про ту чи іншу професію. Він повинен бути переконаний в тому, що це – найкращий вибір з усіх можливих, що відповідає його здібностям і прагненням.

Ключовою метою проведення профорієнтаційної роботи викладачів ТДАТУ – є залучення випускників шкіл до вступу в наш ЗВО.

Тому 23 січня 2020 року викладачі кафедри МСТТ доцент Болтянський О.В., старший викладая Мілаєва І.І. та студенти МТФ Сельська Анастасія (15 МБ АІ група) та Кумша Усеін (24 САІ група) виїхали до К.-Дніпровського району. Під час поїздки викладачі провели другий тур Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ у 12 школах району: К-Дніпровська гімназія «Скіфія», К-Дніпровський НВК, К-Дніпровська ЗОШ №3,  Водяньська ЗОШ №1, Водяньська ЗОШ №2, Дніпровська ЗОШ №1, Дніпровська ЗОШ №2, Заповітненська ЗОШ, Благовіщенська ЗОШ, Іванівський НВК, Новодніпровска ЗОШ та Нововодянська ЗОШ.

Представники університету роздали інформаційні буклети, матеріали про навчання за всіма напрямами підготовки, які здійснюються в університеті, розповіли про особливості вступної кампанії  2020, вибір предметів ЗНО, які затверджені для вступу на навчання за держзамовленням та умови отримання додаткових балів.