Наукова робота студентів – це перший крок до формування якісного наукового потенціалу національної системи освіти, а тому правильна організація наукової роботи, здатність формування сприятливого середовища для наукового пошуку студентів є вкрай важливим завданням викладачів.

Студентська наукова діяльність є пріоритетним напрямом роботи кафедри МСТТ.

Основними завданнями студентських  наукових  гуртків  кафедри МСТТ є:

– активізувати різні види пошукової, навчально-дослідної діяльності студентів з метою забезпечення глибшого і повнішого оволодіння матеріалу, формування навичок самостійного проведення наукових досліджень, творчого підходу до вирішення актуальних проблем, стимулювати пізнавальний процес;

– розвивати  науково-інформаційні вміння, навчити користуватися різноманітними джерелами знань, логічно опрацьовувати та відтворювати потрібну інформацію, розвивати загальний і професійний кругозір  майбутніх фахівців;

– надавати організаційну, методичну та практичну допомогу студентам у реалізації їх творчих ідей та пропозицій;

– заохочувати  студентів, які досягли помітних успіхів у роботі наукового гуртка до участі в тематичних студентських олімпіадах, конкурсах наукових проектів, наукових конференціях, симпозіумах, семінарах, круглих столах, інших творчих заходах, спряти публікації кращих наукових робіт.

На кафедрі МСТТ активно працюють наукові гуртки під керівництвом провідних науковців ТДАТУ. Це:

– «Мехатронні системи автотракторної техніки» керівник д.т.н., професор Панченко А.І.

– «Проектування гідравлічних машин планетарного типу» керівник д.т.н., професор Волошина А.А.

Усі студенти науковці виконували наукову роботу згідно отриманої наукової тематики. Засідання проводилось згідно графіку, з виступами студентів, обговоренням і дослідженням даної теми.

За результатами роботи гуртків були представлені для участі в першому турі Всеукраїнського Конкурсу на кращу студентську наукову роботу 4 науково-дослідні роботи на теми:

– «Поліпшення вихідних характеристик планетарного гідромотора шляхом модернізації його розподільної системи» студентки 15 МБ АІ групи СЕЛЬСЬКОЇ Анастасії Андріївни (керівник професор Панченко А.І.)

– «Підвищення експлуатаційної ефективності тракторів шляхом використання гідрооб’ємної трансмісії» студента 23 САІ групи КУРШЕВА Матвія Дмитровича (керівник професор Панченко А.І.)

– «Дослідження тягово-енергетичних показників трактора ХТЗ-121 з різними типами трансмісії при роботі трактора на стерні» студента 21 КН групи МУРАВЙОВА Кирила Олеговича (керівник професор Волошина А.А.)

– «Покращення вихідних характеристик планетарних гідромашин» студента 24 САІ групи КУМША Усейна Рустемовича (керівник професор Волошина А.А.)

Підготовлено 4 доповіді на Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів і аспірантів, яка була організована на базі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного за наступними темами:

– «Поліпшення вихідних характеристик планетарного гідромотора шляхом модернізації його розподільної системи». Доповідач: Сельська А.А., 15 МБ АІ.

– «Підвищення експлуатаційної ефективності тракторів шляхом використання гідрооб’ємної трансмісії». Доповідач: Куршев М.Д., 23 сАІ

– «Дослідження тягово-енергетичних показників трактора ХТЗ-121 з різними типами трансмісії при роботі трактора на стерні». Доповідач: Муравйов К.О., 21 КН

– «Покращення вихідних характеристик планетарних гідромашин». Доповідач: Кумша У.Р., 24 сАІ.

Науково-дослідна робота студентів є невід’ємною складовою цілісної системи освітнього середовища ЗВО, забезпечення ефективного впливу якого здійснюється за умови спрямування усіх його компонентів на творчу професійну підготовку майбутнього фахівця. Науково-дослідна робота у ЗВО – це своєрідна унікальна модель самовдосконалення, самопізнання, а відтак – підвищення інтелектуальної, комунікаційної, інформаційної, духовної культури фахівця-аграрія.