За ініціативи Державного підприємства Український науково-дослідний інститут медицини транспорту Міністерства охорони здоров’я та за участі Міністерства освіти і науки з 11 по 17 листопада 2019 року в Україні проходить ІІ етап Тижня безпеки дорожнього руху Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться в рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр. під гаслом «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху».

Головна мета Тижня – привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення, об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм на дорозі та напрацювання дієвої дорожньої карти у сфері безпеки дорожнього руху.

Питання безпеки на дорогах України вже давно перейшло із площини дорожньої статистики у площину національної трагедії. Кількість ДТП  має тенденцію до підвищення. Кожних 16 хвилин в Україні трапляється ДТП, майже кожні 2 години гине людина. В середньому за добу в ДТП гинуть 14 і отримують травми різного ступеня тяжкості понад 100 осіб. Тяжкість наслідків ДТП (кількість загиблих в ДТП на 1000 автомобілів) в Україні гірша ніж у Польщі у 2,5 рази, у Франції – у 5 разів, у Швеції – в 10 разів. Також гірші показники щодо кількості постраждалих на 100 ДТП і щодо кількості загиблих на 100 постраждалих в ДТП. Тяжкість наслідків ДТП в Україні в 1,5–5 разів вища. Сьогодні кількість загиблих у ДТП в Україні становить 13% від загиблих у дорожніх подіях усієї Європи, тоді як кількість автомобілів – лише 2% від усього європейського автомобільного парку. Ймовірність нашим громадянам потрапити в дорожньо-транспортну пригоду зі смертельним наслідком в Україні у п’ять разів вища, ніж у західноєвропейських країнах

У ТДАТУ на кафедрі МСТТ в рамках Тижня Безпеки дорожнього руху 13 листопада 2019 р. в аудиторії 8.111 була проведена зведена кураторська година на тему «Безпека на дорозі – збережене життя», в якій прийняли участь студенти 21 АІ (куратор Мілаєва І.І.), 22 АІ (куратор Болтянський О.В.) та 14 МБАІ (куратор Мовчан С.І.). Студентам була доведена статистика ДТП по Україні та продемонстровані цікаві соціальні ролики на тему “Безпека дорожнього руху”.