Основою економічної стабільності будь-якої держави світу є стан її паливно-енергетичного комплексу, тому важливим є вибір правильної стратегії формування енергетичної політики, яка в кінцевому підсумку сприяє не тільки енергетичній незалежності держави, але й покращує рівень життя людей. Із кожним роком у багатьох країнах світу все гостріше постає проблема забезпечення різними видами енергії.

Одним зі стратегічних шляхів розв’язання проблемних питань в енергозабезпеченні України є використання відновлюваних джерел енергії – енергії сонця, вітру, малих річок і водотоків, геотермальної енергії, енергії біомаси та енергії довкілля.

Деякі з цих питань обговорювали 22 листопада 2019 року під час проведення за ініціативи Міністерства освіти і науки України, Полтавської державної аграрної академії (ПДАА), академії WSB (Республіка Польща), Опольського університету (Республіка Польща), національного аграрного університету Вірменії (Республіка Вірменія), Азербайджанського державного аграрного університету та Азербайджанського університету кооперації (Азербайджанська республіка) ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Використання альтернативних джерел енергії в умовах розвитку сільських територій».

Секції конференції:

  1. Сучасний стан використання альтернативних джерел енергії в умовах розвитку сільських територій.
  2. Економічні, соціальні та правові проблеми використання альтернативних джерел енергії.
  3. Особливості розвитку енергоефективності та енергонезалежності сільських територій.
  4. Агроекологічні особливості та перспективи використання альтернативних джерел енергії в сучасних умовах.
  5. Проблеми та перспективи технологічних і технічних рішень в галузі альтернативної енергетики.
  6. Напрями вдосконалення використання альтернативних джерел енергії в умовах розвитку сільських територій.
  7. Використання вітчизняного і зарубіжного досвіду у підвищенні енергоефективності та енергонезалежності сільських територій.

В роботі секцій «Напрями вдосконалення використання альтернативних джерел енергії в умовах розвитку сільських територій» та «Використання вітчизняного і зарубіжного досвіду у підвищенні енергоефективності та енергонезалежності сільських територій» прийняв активну участь доцент кафедри МСТТ Болтянський О.В. За підсумками роботи конференції опубліковані тези доповідей.