Щороку у 3-ті вихідні вересня – цього року 21 вересня по всьому світу проходить масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach day). Цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Наразі проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами.

Басейн р. Молочної знаходиться на території Запорізької області. Найбільша за довжиною річка Молочна має протяжність 197 км. Сьогодні річка, що впадає в унікальний Молочний лиман, геть втратила прозорість, через бруд стала молочного кольору. І буде дуже шкода, якщо через людську недбалість, жадібність та неграмотність за лічені роки зникне ще одна річка, чарівний куточок природи, що проіснував на світі сотні тисяч років.

Тому зараз головна задача це поетапне виконання Програми екологічного оздоровлення басейну річки Молочна, відновлення її гідрологічного режиму, благоустрою та збереження біорізноманіття.

Основне дійство екологічної акції  розгорнулося  у  Мелітопольському міському парку культури і відпочинку ім. Горького. У святкових заходах від кафедри МСТТ взяли участь викладачи та студенти 21 АІ (куратор Мілаєва І.І.) та 22 АІ (куратор Болтянський О.В.).

Долучайтеся та не будьте байдужими до водойм!

Цікаве відео за посиланням.

в текст