В Україні з 6 по 12 травня 2019 року проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху у рамках 5-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, присвячений темі лідерства. Він проходить під гаслом #SpeakUptoSaveLives – «Кажи, щоб зберегти життя». Головна мета – скорочення втрат людських життів від ДТП шляхом активізації дій на регіональному, національному та глобальному рівнях.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі від ДТП гинуть понад 1 млн. 300 тис. осіб, отримують травми близько 50 млн. Україна за рівнем смертності від ДТП посідає п’яте місце в Європі.

Щорічні економічні втрати України від ДТП, за оцінкою Всесвітнього банку, оцінюється в 4,5 млрд.дол. США або приблизно 3,4% ВВП країни.

На кафедрі МСТТ в рамках Тижня Безпеки дорожнього руху 7 травня 2019 року  була  проведена тематична година: «Виконання правил дорожнього руху – запорука збереження здоров’я та життя» та круглий стіл: «Актуальні проблеми у сфері безпеки дорожнього руху».

Учасниками були студенти механіко-технологічного факультету 11 АІ (куратор Мілаєва І.І.), 12 АІ (куратор Болтянський О.В.), факультету агроекологій та екології 11 АГ і 11СВ, від ВСП МК ТДАТУ завідувач НВП Адаменко Д.В. та викладач спец.дисциплін Волошин А.А. разом з  2М – 17(22) група (куратор Мельник К.Л.), всі викладачі кафедри. На зустріч були запрошенні інспектора сектору регулювання патрульної поліції міста Мелітополя – старший лейтенант Петренко О.А. та старший сержант Юрченко В.В.

Вони розповіли студентам про те, що збільшення числа транспортних засобів та учасників дорожнього руху підвищує ймовірність аварійності на автошляхах. Відповідно зростає число осіб, які потенційно можуть постраждати внаслідок автопригод. Працівники поліції розповіли студентам про особливості керування різними видами транспорту, роз’яснили права і обв’язки учасників дорожнього руху. Особливу увага акцентована на велосипедистів, саме вони досить часто забувають подавати попереджувальні сигнали під час руху, в результаті чого стають учасниками автопригод. Додатково правоохоронці розповіли студентам про категоричну заборону перебування за кермом в стані алкогольного сп’яніння, наслідки та відповідальність за таке правопорушення.

Доцент Болтянський О.В. ознайомив студентів із статистикою дорожньо-транспортних пригод, котрі сталися у Запорізькій області за перший квартал 2019 року, нагадав правила безпечного переходу дороги, посадки в громадський транспорт, виходу з громадського транспорту,правила безпечної поведінки поблизу об’єктів залізничного транспорту; використання засобів для поліпшення видимості пішоходів на дорогах; посилення дорожньої інфраструктури; пристосування конструкції автомобіля; зменшення ризиків для молодих водіїв; надання належної допомоги постраждалим в ДТП.

Студенти  з зацікавленістю  подивились відеоряд соціальних роликів про безпеку на дорогах.