IMG_0844Сьогодні 8-го травня в Україні разом з Європейськими країнами відзначають День пам’яті та примирення, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, і присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. У цей день у 1945 році Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні.

9 травня 1945 року увійшло в історію людства як день Перемоги над нацизмом і фашизмом. З цієї нагоди у ТДАТУ був організований мітинг присвячений цим подіям. Захід почався зі слів ведучих та гімну України. Ректор університету, д.т.н., Кюрчев В.М. виступив з промовою, наголосивши на надзвичайній цінності подвигу ветеранів Другої світової війни для всіх поколінь. Також ректор відзначив, що на жаль зараз ми маємо воєнну ситуацію на сході країни, та додав, що пам’ять про подвиг ветеранів додає нашим воїнам сил та наснаги у нинішній боротьбі за свободу, незалежність, суверенітет та територіальну цілісність  України.

З промовою виступив Дяченко Іван Іванович – малолітній в’язень концтабору, полковник ВВС, який пропрацював близько 20 років у ТДАТУ. Він згадав своє дитинство, яке безпосередньо зачепила війна та наголосив на необхідності пам’ятати про подвиг учасників бойових дій.

Учасник АТО, к.е.н., доц., Плаксін Олег Анатолійович відзначив що саме подвиг ветеранів забезпечив змогу жити їхнім нащадкам у вільній Україні. А сучасні воїни АТО  пам’ятають, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

Начальник наукової бібліотеки ТДАТУ Білоцька Ольга Миколаївна виступила з промовою про необхідність пам’ятати всіх постраждалих від нацистського режиму, та важливості вміння людства робити висновки з історії. Подібні трагічні події не повинні повторюватися.

Від студентства зі словами вдячності ветеранам звернулася голова студентської ради Шац Надія.

Пам’ять про загиблих було вшановано хвилиною мовчання. Також пролунала пісня з закликом цінувати мир. Студентством університету був представлений танцювальний номер присвячений жінкам що в скорботі чекали на своїх синів, батьків, братів та чоловіків, а також тим, які брали безпосередню участь у бойових діях.

Завершився мітинг покладанням квітів до пам’ятників героям.

Нехай на Землі завжди панує мир та спокій, а щасливе майбутнє колись стане історією процвітання та розвитку України.

Слава Україні! Слава Героям!

Прес-служба ТДАТУ