Вироблення електрики зі змін вологості повітря навколишнього середовища – цілком здійсненна екологічна технологія для вченого, чиї практичні патенти на винаходи в галузі нанотехнологій вже неодноразово були зареєстровані в УкрІНТЕІ.

Вчений зі світовим ім’ям – професор кафедри «Вища математика і фізика» Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, доктор фізико-математичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Валерій Кідалов неодноразово представляв результати своїх дослідних прикладних розробок у відомих світових наукових журналах у галузі фізики напівпровідників та нанотехнологій.

На сьогодні Валерій Кідалов представляє наш Університет у Міжнародному проєкті «Інноваційні панелі для перетворення змін вологості в електричну енергію» в рамках Європейської програми «HORIZON 2020».

За цим науковим напрямом у період з квітня по травень 2021 року професор проводить дослідження в Інституті іонно-плазмових і лазерних технологій імені У.А. Арифова (м. Ташкент, Республіка Узбекистан).

Крім України та Республіки Узбекистан учасниками міжнародного проєкту з отримання електрики з вологості також є провідні науково-дослідні інститути Португалії, Іспанії, Білорусі, Республіки Азербайджан і РеспублікиТаджикистан. Проект фінансується Євросоюзом.

Днями відбулася перша робоча зустріч директора дослідницького Інституту іонно-плазмових і лазерних технологій імені У. А. Арифова, доктора технічних наук Хатама Ашурова з професором Валерієм Кідаловим, на якій його представили співробітникам колективу, провели ознайомчу екскурсію науковими лабораторіями і безпосередньо з «Лабораторією оптичних і електронних процесів в наноструктурних матеріалах», де будуть проведені спільні проектні роботи, поділилися останніми досягненнями інституту.

Ташкентський НДІ є одним із провідних світових центрів в галузі фізичної електроніки, іонно-плазмових технологій, лазерної фізики та технологій, оптики, в тому числі нелінійної, спектроскопії, молекулярної фізики. Крім того, він широко відомий у світових наукових колах ґрунтовної наукової школою в області дослідження взаємодії корпускулярних потоків, плазми і лазерного випромінювання з поверхнею твердого тіла і нелінійно-оптичних явищ; застосування заряджених частинок і потужного лазерного випромінювання для спрямованої зміни і контролю властивостей матеріалів.

Під час зустрічі було складено план спільних дослідницьких заходів, семінарів і лекцій в НДІ.

Наталя Сосницька,
д.пед.н., професор,
зав. кафедри вищої математики і фізики