Україна та світ 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участі німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною будівлі.

Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Одним з них було побратимство – духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу в скрутну годину.

Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році, саме революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерського руху в нинішній Україні. Люди жертвували усім: часом, грішми, часто здоров’ям і життям. Величезний тягар турбот винесли на собі волонтери у війні з російським окупантом.

Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували вареники та борщові набори.

Студентство ТДАТУ також не виняток – вони активно займаються волонтерством. Студрада ТДАТУ у липні в стінах простору «Студентський Hub» зустрічала представників ГО «YES» з представленням проєкту «Гуртуй Волонтеруй: підвищення згуртованості в громадах Запорізької області через сталі волонтерські ініціативи».Активісти ТДАТУ із задоволенням долучаються до волонтерських робіт.

Студентство ТДАТУ – вся студентська профспілка, всі соціальні сектори студентської ради факультетів – це, зокрема: Вікторія Бубнова 31 ТР, Катерина Крошкіна 12 ЕМК, Єлизавета Прокопенко 11 МН, Ольга Маркарова 21 ХТ, Анна Довбня 11 ГМ. Вони активно займаються волонтерством – допомагають знедоленим дітям, літнім людям та людям з обмеженими можливостями, співпрацюють з міським товариством захисту тварин.

Наші земляки – мелітопольці і у тому числі наші викладачі: к.е.н. старший викладач кафедри маркетингу Надія Серських, Ольга Сова, Світлана Алексєєва, Галина Микитинець, Олена Стрілецька, Юлія Полікарпова, та інші багато часу і сил віддають волонтерству.

Наша випускниця Єлизавета Бончужна – координаторка волонтерів проєкту «Мій телефонний друг», амбасадорка програми в м. Мелітополь у СИЛА – Єднання через спільні дії молоді; Проєктна менеджерка у Українська Волонтерська Служба. Єлизавета два роки волонтерила у студентських рухах та допомагала дітям-сиротам. Дівчина кайфує від спорту та обожнює поезію Ліни Костенко.

З нагоди свята волонтерів, наукова бібліотека підготувала тематичну книжкову виставку «Волонтери – люди доброї волі», яка експонується у читальній залі.

Якщо ви ще не волонтерите, просто спробуйте хоча б один раз. Не треба одразу бігти рятувати всіх тваринок і безхатченків світу. Почніть із маленьких кроків. Волонтерство затягує. Успіхів!

За матеріалами
наукової бібліотеки і студради ТДАТУ