24 березня 2021 р. на базі кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика відбулась зведена кураторська година, присвячена видатним українським вченим-винахідникам.

На запрошення кураторів підшефних студентських груп кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика завідуюча відділом обслуговування користувачів Наукової бібліотеки ТДАТУ Голодова Світлана Олександрівна провела для студентів медіа-огляд за темою “50 винаходів, які Україна подарувала світу”. Студенти дізналися про найбільш видатні винаходи відомих українських вчених: І. Сікорського, І. Пулюя, С. Корольова, Ю. Кондратюка, Ф. Піроцького, М. Амосова та багато інших, які подарували світу важливі винаходи в авіабудуванні (перший в світі пасажирський і найбільший вантажний літаки, гвинтокрили і дирижаблі), освоєнні космосу, медицині (хірургічний шов-блискавка, протезування клапанів серця) та багатьох інших галузях, які зробили великий вплив на розвиток сучасного світу.

Не оминула увагою Світлана Олександрівна і винахідників нашого університету, серед яких є студенти спеціальності “Галузеве машинобудування”, які починають перші кроки у винахідницькій діяльності під керівництвом досвідчених викладачів ТДАТУ. Студенти з цікавістю сприймали інформацію, брали участь у дискусії і дізнались багато інтересних фактів з історії створення винаходів.

Куратори і студенти висловлюють вдячність керівництву Наукової бібліотеки ТДАТУ за можливість дізнатися багато нової інформації на культурно-просвітницьких заходах, які проводять фахівці бібліотеки.

Віра Тарасенко, доцент кафедри обладнання переробних харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика