У контексті якісної підготовки здобувачів вищої освіти, підвищення професійного рівня науково-педагогічних працівників тощо науково-практичні заходи виступають ефективним засобом активізації науково-дослідної діяльності усіх учасників освітнього процесу, зокрема, викладачів, науковців, аспірантів і студентів, популяризації і пропагування їх наукової роботи.

Науково-практичні заходи – це сукупність дій, націлених на виконання єдиного науково-практичного завдання.

На механіко-технологічному факультеті щороку відбуваються міжнародні та всеукраїнські науково-практичні конференції, форуми, семінари, виставки, наукові олімпіади тощо.

Ознайомитися з науково-практичними заходами, які проводяться на кафедрах факультету можна за посиланнями:

 

Архів науково-практичних заходів на факультеті

Науково-практичні заходи 2019-2020 навчального року

 

У жовтні-грудні 2019 року в університеті проводився 1 тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Цей конкурс проводиться щороку з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої роботи студентів, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи, оволодіння ними інноваційними технологіями.

Засновником конкурсу є Міністерство освіти і науки України. Організаційно-методичне забезпечення конкурсу здійснює державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти».

Конкурс проводиться у відповідності до Положення «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей та інших конкурсів студентських наукових робіт у ТДАТУ», затвердженого Наказом № 200-ОД від 08.11.2017 р. Це Положення визначає порядок організації та проведення в ТДАТУ 1 туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, завдання конкурсу, вимоги до наукових робіт, визначення та нагородження переможців, фінансування конкурсу.

За наказом ректора університету проф. Кюрчева В.М. в цьому році було затверджено склад конкурсної комісії на розгляд якої студенти подали (у термін до 25 жовтня) свої наукові роботи. Склад конкурсної комісії, яка оцінювала наукові роботи студентів, був представлений науковцями Науково-дослідного інституту Механізації землеробства півдня України.

Комісією було розглянуто 49  наукових робіт студентів і магістрантів, поданих на  1 тур Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного 2019-2020 навчального року. Від механіко-технологічного факультету на конкурс було подано 27 наукових робіт.

За результатами оцінювання членами комісії конкурсних робіт перше місце отримав студент механіко-технологічного факультету Подрєзов В.І., 11МБАІ, тема роботи: «Обґрунтування способу догляду за посівами просапних культур, схеми та параметри агрегату в складі ротаційних борін». Керівник – к.т.н., доцент Кувачов В.П. (кафедра машиновикористання в землеробстві). Сума балів – 110.

Друге місце отримав Бублик А.Д., 26МБАІ, тема роботи: «Дослідження впливу метилових біодизельних пальних на поверхневу структуру металів вузлів і агрегатів мобільної техніки». Керівник – д.т.н., доцент Журавель Д.П. (кафедра технічного сервісу та систем в АПК). Сума балів – 109.

Третє місце отримав Шепілов В.А., 11МБАІ, тема роботи: «Обґрунтування способу догляду за посівами просапних культур, схеми та параметри агрегату в складі пружинних борін». Керівник – к.т.н., доцент Кувачов В.П. (кафедра машиновикористання в землеробстві). Сума балів – 105.

За результатами I туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт конкурсною комісією було прийняте рішення щодо участі як студентів-переможців, так і кращих наукових робіт у II турі конкурсу.

13-20 листопада 2019 року в рамках VII Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів і магістрантів ТДАТУ на кафедрах факультету відбулися засідання секцій за напрямками наукових досліджень. В роботі конференції було представлено більше 130 доповідей студентів факультету за результатами їх наукової діяльності у 2019 році, зокрема, їх роботи в наукових гуртках.

Науково-технічну конференцію студентів і магістрантів на факультеті розглядають як одну із найважливіших форм апробації університетських досліджень молодих учених. Відповідно до рекомендацій МОН вона спрямована на підтримку й розвиток наукової діяльності молодих учених на механіко-технологічному факультеті.

Метою конференції було залучення студентів до науково-практичної діяльності й стимулювання та підтримка наукової діяльності молоді.

Завданням конференції було встановлення стимулювання зацікавленості студентів до наукової діяльності; створення умов для реалізації інноваційного потенціалу молоді на факультеті та ін.

На конференції студенти здобували навичок публічних виступів, спілкувань з аудиторією, уміння аргументувати свою точку зору. Все це сприяє у студентів розвитку ерудиції, формуванню творчого мислення, уміння вести дискусію й працювати з науковою літературою. А це в кінцевому рахунку підвищує якість їх навчання.

За результатами проведення VII Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів і магістрантів ТДАТУ факультетом підготовлено збірник Тез доповідей у двох томах (Том 1 та Том 2 ).

У висновках за результатами проведення VII Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів і магістрантів ТДАТУ деканат факультету констатує, що потребує подальшого вивчення механізми застосування новітніх інформаційних технологій при організації й проведенні науково-технічних конференцій студентів і магістрантів ТДАТУ.