Механіко-технологічний факультет – основна складова частина Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. На факультеті  здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за двома рівнями – першим (бакалаврським) та другим (магістерським) за трьома спеціальностями: 208 «Агроінженерія», 133 «Галузеве машинобудування» і 131 «Прикладна механіка».

Механіко-технологічний факультет Таврійського державного агротехнологічного університету проводить повноцінний, узгоджений з усіма керівниками, освітянськими інстанціями навчальний процес і цілеспрямовану навчально-методичну, науково-дослідну та виховну роботу.

Вирішення складних завдань, що стоять перед факультетом щодо якісної підготовки фахівців, забезпечується високим рівнем кваліфікації професорсько-викладацького та навчально-допоміжного складу, а також достатнім рівнем матеріально-технічного забезпечення навчального процесу.

До складу факультету входить 4 кафедри:

Для забезпечення якісної підготовки спеціалістів для АПК кафедри факультету мають у розпорядженні аудиторно-лабораторну базу загальною площею 14100м2, площа навчально-лабораторних приміщень складає приблизно 9000м2. На факультеті є гуртожиток на 600 місць з їдальнею, бібліотекою, спортивними кімнатами.

 

Об’єкт вивчення та діяльності першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія»: явища та процеси, пов’язані з ефективним функціонуванням сільськогосподарської техніки і механізованими технологіями в агропромисловому виробництві.

Теоретичний зміст предметної області: наукові і соціально-економічні принципи і методи, на яких базуються механізовані технології виробництва, первинної обробки, зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції; поняття, теорії та закони фундаментальних та загальноінженерних наук.

Методи, методики та технології: технології виробництва, моніторингу, первинної обробки, зберігання і транспортування сільськогосподарської продукції, ремонту та технічного обслуговування машин і обладнання; методики комплектування агрегатів, технологічних ліній та оцінювання їх роботи; інженерні методи вирішення технічних задач; методи управлінського, інформаційного, правового забезпечення виробництва.

Інструменти та обладнання: машини, обладнання агропромислового виробництва; прилади контактного та дистанційного вимірювання, засоби автоматизованого проєктування, діагностичне та ремонтне обладнання, комп’ютерна техніка.

Придатність до  працевлаштування випускників: Проєктна, виробнича, адміністративна та управлінська діяльність у сфері агропромислового комплексу та машинобудуванні.

Фахівець може обіймати первинні посади, як інженер, інженер-конструктор, інженер-технолог, інженер-діагност.

Посади згідно з класифікатором професій України (ДК 003:2010): механік (3115), інженер (1222.1).

Місце працевлаштування: агропромислові підприємства різних форм власності та виробничі підрозділи, які здійснюють їх технічне забезпечення,  підприємства машинобудування, заклади фахової передвищої освіти аграрного спрямування,  науководослідні інститути (станції, лабораторії).

Об’єкт вивчення та діяльності першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю – 131 «Прикладна механіка»:

– об’єкт діяльності: конструкції, машини, устаткування, механічні і біомеханічні системи та комплекси, процеси їх конструювання, виготовлення, дослідження та експлуатації;

– цілі навчання: професійна інженерна діяльність в галузі проектування, виробництва та експлуатації технічних систем, машин і устаткування, робототехнічних засобів та комплексів, розробки технологій машинобудівних виробництв;

– теоретичний зміст предметної області: загальні закони теоретичної механіки та їх прикладні застосування, теоретичні засади конструювання машин, технологій машинобудівних виробництв, механіки рідини і газів, деталей машин і конструкцій, прогнозування експлуатаційних властивостей технічних систем; методи, методики та технології: фізико- математичні методи розрахунку статики, динаміки та стійкості елементів і конструкцій; аналітичні, чисельні та алгоритмічні методи моделювання кінематики та динаміки машин, аналізу напружено- деформованого стану елементів конструкцій; методики проектування, контролю, дослідження, розробки технологій виготовлення і складання елементів машин та конструкцій; інформаційні технології в інженерних дослідженнях, проектуванні і виробництві; методи та засоби числового програмного керування технологічного обладнання; технології автоматизованих машинобудівних виробництв;

– інструменти та обладнання: верстати, інструменти, технологічні та контрольні пристрої, контрольновимірювальні засоби, системи числовогопрограмного керування, приводи верстатних та робото-технічних систем.

Придатність до  працевлаштування випускників:

Робочі місця на підприємствах будь-якої організаційноправової форми (комерційні, некомерційні, державні, муніципальні) усіх форм власності у сфері проектування та дизайну.

Посади згідно з Національним класифікатором професій України ДК003:2010:

2149.2 – Інженер-дизайнер

2145.2 – Інженер-механік груповий

2142.2 – Інженер-проектувальник

2149.2 – Інженер із впровадження нової техніки й технології

2149.2 – Розробник систем (крім комп’ютерів)

2452.2 – Дизайнер промислових виробів та об’єктів

2452.2 – Дизайнер графічних робіт

2452.2 – Дизайнер (художник-конструктор)

 

Об’єкт вивчення та діяльності першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю – 133 «Галузеве машинобудування»:

Системний інжиніринг зі створення технічних об’єктів машинобудування та їх експлуатації, що включає:

– процеси, обладнання та організація галузевого машинобудівного виробництва та галузевих підприємств;

– засоби і методи випробовування та контролю якості продукції машинобудування та експлуатації на галузевих підприємствах;

– системи технічної документації, метрології та стандартизації.

Теоретичний зміст предметної області:

– сукупність засобів, способів і методів діяльності, спрямованих на те, щоб створювати, експлуатувати та утилізувати продукцію машинобудування.

Методи, засоби та технології: методи системного інжинірингу зі створення технічних об’єктів машинобудування та їх супроводження протягом всього життєвого циклу, що включає:

– методи, засоби і технології розрахунків, проектування, 6 конструювання, виробництва, випробування, ремонту та контролю об’єктів навчання та діяльності;

– методи комп’ютерного інжинірингу, що містять комплекс спеціальних програм цифрового 3D – моделювання технічних об’єктів машинобудування та їх супроводження протягом всього життєвого циклу:

– сучасні інформаційні технології проектування на базі CAD/CAM/CAE систем.

Інструменти та обладнання:

– основне та допоміжне обладнання, засоби механізації, автоматизація та керування виробничими процесами галузевого машинобудування;

– засоби технологічного, інструментального, метрологічного, діагностичного, інформаційного та організаційного обладнання виробничих процесів

Придатність до  працевлаштування випускників:

Працевлаштування на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми та за будь-якими видами економічної діяльності.

Професійні назви робіт (за ДК 003:2010):

1312 Директор (керівник) малого промислового підприємства (фірми)

1210.1 Директор (начальник) організації (конструкторської, проектної)

1210.1 Директор (начальник, інший керівник) підприємства

1210.1 Керівник курсів підвищення кваліфікації

1229.4 Інженер центру підвищення кваліфікації

3115 механік

1222.1 Інженер

 

Об’єкт вивчення та діяльності другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 208 «Агроінженерія»: механізовані технології, технологічні процеси та системи машин з виробництва, первинної обробки, зберігання і транспортування сільськогосподарської продукції; процес ефективного використання машин та засобів механізації, методи проведення наукових досліджень в агропромисловому виробництві.

Методи, методики та технології: методи та методики дослідження технологій, технологічних процесів, режимів роботи машин і засобів механізації агропромислового комплексу.

Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних удосконалювати і розробляти нові механізовані енергозберігальні, екологічно безпечні технології виробництва, первинної обробки, зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції.

Теоретичний зміст предметної області: поняття, концепції, теорії, що є основою для розробки перспективних технологій, машин і засобів механізації в агропромисловому виробництві.

Придатність до  працевлаштування випускників: Навчальна, наукова, проєктна, виробнича, адміністративна та управлінська діяльність у сфері агропромислового комплексу та машинобудування.

Магістр з агроінженерії може обіймати первинні посади головного інженера, інженер-конструктора, інженертехнолога, інженер-діагноста, інженера систем точного землеробства, головного спеціаліста з інновацій, сервісного інженера сільськогосподарської техніки, територіального або регіонального механіка сервісної служби, асистента, молодшого наукового співробітника, наукового співробітника або консультанта з проєктування та випробування сільськогосподарської техніки тощо.

Посади згідно з Класифікатором професій України ДК 003:2010: Директор (керівник) малого промислового підприємства (фірми) (1312), директор (начальник) організації (конструкторської, проєктної) (1210.1), директор (начальник) професійного навчально-виховного закладу (професійно-технічного училища, професійного училища і т. ін.) (1210.1), інженер центру підвищення кваліфікації (1229.4), механік (3115), головний інженер (1222.1), асистент (2310.2), завідувач (начальник) відділу (науково-дослідного, конструкторського, проєктного та ін.) (1237.2), завідувач відділення у коледжі (1229.4), завідувач господарства (агровиробничого) (1221.2), молодший науковий співробітник (2143.1). Місце працевлаштування: аграрні підприємства, підприємства машинобудування, заклади вищої освіти аграрного спрямування, коледжі, науково-дослідні інститути (станції, лабораторії).

 

Об’єкт вивчення та діяльності другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю – 133 «Галузеве машинобудування»:

Об’єкти вивчання та діяльності: Системний інжиніринг зі створення інноваційних технічних об’єктів галузевого машинобудування та їх експлуатації, що включає:

– машини, обладнання, комплекси, методи та поточні лінії машинобудівного виробництва, технології і засоби їхнього проектування, дослідження, виготовлення, експлуатації та утилізації;

– процеси, обладнання та організація галузевого машинобудівного виробництва;

– засоби і методи випробовування та контролювання якості продукції галузевого машинобудування;

– системи технічної документації, метрології та стандартизації.

Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні задачі і проблеми галузевого машинобудування.

Теоретичний зміст предметної області: сукупність засобів, способів і методів діяльності, спрямованих на те, щоб створювати, експлуатувати та утилізувати продукцію машинобудування.

Методи, методики та технології: методи, засоби й технології розрахунку, проектування, конструювання, виробництва, випробовування, ремонтування та контролювання об’єктів і процесів галузевого машинобудування, сучасні інформаційні технології проектування, методи дослідження об’єктів і процесів галузевого машинобудування.

Інструменти та обладнання: основне та допоміжне обладнання, засоби механізації, автоматизації й керування; засоби технологічного, інструментального, метрологічного, діагностичного, інформаційного та організаційного обладнання виробничих процесів.

Придатність до  працевлаштування випускників:

Працевлаштування на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми та за будь-якими видами економічної діяльності.

Професійні назви робіт (за ДК 003:2010): директор (керівник) малого промислового підприємства (фірми) (1312), директор (начальник) організації (дослідної, конструкторської, проєктної) (1210.1), директор (начальник) професійного навчально-виховного закладу (професійнотехнічного училища, професійного училища і т. ін.) (1210.1), директор (начальник, інший керівник) підприємства (1210.1), директор курсів підвищення кваліфікації (1210.1), директор центру підвищення кваліфікації (1229.4), механік (3115), головний інженер (1222.1), молодший науковий співробітник (2143.1).