Музей історії Університету було відкрито 15 жовтня 1982 року на честь 50-річчя заснування інституту. Багаточисельні гості, колишні випускники інституту стали першими відвідувачами музею.

Завдяки щоденній пошуковій роботі ентузіастів: Коваленко М.Є., Карпуши П.І., Слепп С.І., Резчика І.Г. та інш., на чолі з Шуткіним А.П. (стаж праці у вузі – 54 роки), Хомутинніковим В.С. (стаж праці у вузі – 38 років), Оксамитної Г.П. була зібрана величезна тематична колекція матеріалів, що у деталях відображає історію навчального закладу з дня його заснування й до наших часів. Першим головою Ради музею був проректор факультету підвищення кваліфікації доцент Резчик І.Г.

У 2000 р. музей було переведено в інше приміщення, відбувся демонтаж старої та оформлення нової експозиції.

pid_muzey_1_1

До святкування 75-річчя ТДАТУ 14 вересня 2007 року за ініціативою ректора, професора В.М. Кюрчева була відкрита експозиція у новому приміщенні, з двома експозиційними залами.

Відвідувачі мають можливість побачити стенди, на яких зображено історію розвитку навчального закладу, історію створення факультетів, відомості про керівників різних років.

Чимало експонатів, фотографій, нагород можна побачити у куточках бойової та трудової слави.

За короткий час було обладнано куточок бойової слави, де зберігаються речі і документи тих, хто груддю захищав Вітчизну від німецько-фашистських загарбників.

Працівники музею завжди у пошуку, намагаючись відкрити для відвідувачів нові, до цього часу незнані сторінки історії.

pid_muzey_1_2Окреме місце відведено для подарунків, презентованих навчальному закладу за різні роки під час урочистостей.

В музеї минуле переплітається із сучасним: багато студентів, викладачів мають змогу побачити свої фото на нових стендах та відчути гордість за його випускників. У нашому навчальному закладі стало доброю традицією – перші заняття з першокурсниками проводити в музеї.

Музей історії завжди користувався великою популярністю як серед співробітників, студентів, так і серед численних гостей, які відвідали наш університет.

 

 


пр-т Б.Хмельницького, 18

корпус № 1, кабінет 1.114

м. Мелітополь

Запорізька область, 72312

Час відвідування: 10:00 – 12:00, 14:00 – 15:30