Музей історії Університету було відкрито 15 жовтня 1982 року на честь 50-річчя заснування інституту. До святкування 75-річчя ТДАТУ 14 вересня 2007 року за ініціативою ректора, професора В.М. Кюрчева були відкриті дві експозиційні зали у головному корпусі ТДАТУ.

Музей історії Університету відвідують гості, колишні випускники, які згадують свої студентські роки, студенти університету, а також абітурієнти з метою ознайомлення з історичним шляхом славетного ТДАТУ.
Кількість відвідувачів музею з початком навчального семестру помітно зросла. Зустрічі із студентами на кураторських годинах, присвячені історії Університету і особистостям – ректорам, вченим і викладачам, які вплинули на становлення та розвиток нашого Університету.

Музей історії ТДАТУ є і просвітницько-культурним центром Університету. В його арсеналі заходи, присвячені історичним постатям: Наполеон, Черчіль, Нестор Махно, Ернесто Че Гевара, Леонардо да Вінчі тощо.

7 лютого 2021 р. на кураторській годині зустріч зі студентами 41ЕН групи була присвячена знаковій постаті ХХ століття – Нестору Махно – головному бунтарю в українській історії. Його ім’я, ім’я відомого анархіста та тактика ведення партизанської війни обросло легендами та міфами. Розповідь про нестримного Нестора супроводжувалась переглядом видань з фондів наукової бібліотеки та музею історії університету.

10 лютого 2021 р. студенти 41 ЕН та 11 СКН груп відвідали музей, де ознайомились з матеріалами та стендами, які відображають історію і сьогодення нашого закладу вищої освіти, з біографіями видатних особистостей, які додали чимало зусиль для створення вишу, його розвитку та авторитету. Особлива увага була присвячена людині – легенді , видатному випускнику, тричі Герою – Дмитру Костянтиновичу Моторному. Його ім’я 2 роки тому присвоєне нашій альма матер. Студенти уважно слухали про факти з непростої та героїчної біографії хлібороба з мудрим серцем, чий життєвий шлях підтверджує слова видатного філософа Григорія Сковороди: «Святість життя тільки у справах».

Завітайте до музею! Тут завжди цікаво.

Людмила Петрова,
завідувач музею