8 листопада відзначався Міжнародний день КВН – свято, яке до сьогодні не є офіційно визнаним й ще не увійшло до реєстру всесвітніх свят, що відзначаються шанованою Організацією Об’єднаних Націй. Але усі КВНщики та поціновувачі гумору святкують його щорічно.

Ідея свята належить президенту міжнародного клубу КВН Олександру Маслякову.

8 листопада 1961 року на екранах колишнього Радянського Союзу, поки в чорно-білому форматі, вийшла в ефір перша гра Клубу. Ініціатива створення Клубу веселих й найкмітливіших, за даними проекту DilovaMova.com, виникла в надрах бурхливого студентського життя. Тоді ніхто й уявити собі не міг, що КВН стане однією з найбільш живучих і улюблених програм не тільки у СРСР, але й у пострадянському просторі та отримає міжнародний статус.

24 жовтня 1994 року у м. Одеса було зареєстровано громадську організацію Асоціація «КВН України», президентом якої було обрано Михайла Аграната.

У березні 2000 року було створено громадську організацію «Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Асоціація «КВН України», виконавчим директором якої було обрано Володимира Виговського. Незмінним редактором Асоціації упродовж майже 20 років є Ігор Урбанський.

На законодавчому рівні у серпні 2009 року в Міністерстві юстиції України було зареєстровано наказ «Про затвердження положень про чемпіонати та фестивалі «Клубу веселих та найкмітливіших», підписаний аж трьома міністрами! А також біло прийнято “Положення про Чемпіонат КВН України».

До діяльності Клубу веселих та найкмітливіших долучаються не тільки студенти й талановита молодь, алей й усі небайдужі до цього руху людей.

Ігри КВН – це, безумовно, сцена. Однак, як завжди, за кадром залишаються люди, без яких самий кращий актор не зможе здійснити задум свого виступу. Це, в першу чергу, автори, що пишуть цікаві тексти. По друге, редактори, що відповідають за якість текстів та гру акторів на сцені. А чи можна уявити гру без ведучого?! Саме від нього залежить левова доля успіху заходу! Ну й, звісно ж, журі, на плечі якого лягає основний тягар відповідальності за результат гри. Адже ж є переможці й переможені. У кожній грі є незадоволені рішенням журі.

У нашому університеті КВНівський рух бере свій початок ще з 70-х років минулого століття, коли було створено студентський театр естрадних мініатюр. Перші ігри КВН були проведені між збірними командами нашого закладу освіти та педагогічним інститутом.

У першому міжфакультетському змаганні зійшлися команди факультету механізації сільського господарства та факультету електрифікації сільського господарства. Потім до них приєдналася команда економічного факультету. Надалі, в іграх брали участь команди інших факультетів, що були створені в нашому навчальному закладі.

Формат ігор КВН протягом усього періоду постійно змінювавсяю Змінювалися склади команд й їх назви! Змінювалися кращі КВНщики, змінювались переможці! Але незмінним залишалося одне – повна глядацька зала рідного закладу освіти.

Збірна команда КВН постійно блискуче виступала у багатьох заходах різних рівнів.

Шановні КВНщики й усі ті, хто любить і шанує КВН, вітаю вас зі святом. Бажаю якісного гумору й видовищних ігор!!!

Шкода, що ситуація із пандемією не дозволяє вже півроку проводити ігри «Відкритої ліги КВН ТДАТУ» та позбавляє команди права поборотися за омріяний Кубок ректора! Але, я впевнена, що ця ситуація жодним чином не відіб’є любові глядача до ігор КВН! Головне – це здоров’я! Ми обов’язково зустрінемося на сцені.

Олена Васильченко,
керівник Клубу КВН ТДАТУ