52602845_2325140444387417_2583637649923244032_o14-го лютого в Таврійському державному агротехнологічному університеті з 70-м Днем народження вітали доцента кафедри «Вища математика і фізика» Миколу Миколайовича Данченко. Більшу частину свого життя він присвятив рідному навчальному закладу і сьогодні продовжує працювати та передавати свої знання та навички студентам та колегам. Привітати ювіляра, на засідання вченої ради факультету ІКТ, прийшли ректор ТДАТУ, професор В.М. Кюрчев, проректори, декани факультетів, завідувачі кафедр та ті, хто в різні часи співпрацював з Миколою Миколайовичем.

Данченко М.М. у квітні 1972 року був прийнятий на науково-педагогічну роботу в МІМСГ (нині ТДАТУ), де працював молодшим науковим співробітником, асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри теоретичної механіки і ТММ. У 1976 році вступив до заочної аспірантури за місцем роботи, яку закінчив у 1980 р. за спеціальністю «Механізація с/г виробництва». У 1984 році захистив кандидатську дисертацію за  темою: «Обоснование параметров щеточного устройства для очёсывания метелок риса на корню». З 1985 р. Микола Миколайович – старший викладач кафедри ТМ і ТММ. У січні 1989 р. він стає завідуючим кафедрою Фізики, а у березні того ж року йому присвоєно вчене звання доцента.

У 1998 році М. М. Данченко очолив проблемну науково-дослідну лабораторію зернозбиральних машин. Він активно сприяв впровадженню у виробництво розробок НДЛ, розвивав співробітництво з провідними підприємствами в галузі комбайнобудування. За виготовлення та випробування машини для збирання рису М. М. Данченко нагороджений бронзовою медаллю «За досягнуті успіхи в розвитку народного господарства СРСР». Згодом був призначений керівником Програми з наукових досліджень за темою: «Розробка і впровадження мелітопольської технології та технічних засобів збирання зернових культур обчісуванням рослин на корені». Рішенням колегії Міністерства аграрної політики України у 2008 році нагороджений трудовою відзнакою «Знак пошани».

За 47 років роботи в університеті Микола Миколайович має  більше ста наукових праць, під його керівництвом захищено три кандидатські дисертації.

Теплих слів на  адресу ювіляра та квітів було чимало.

Володимир Миколайович, згадуючи свої студентські роки, зазначив, що для нього М.М. Данченко завжди був прикладом зразкового викладача, який міг донести складні проблемні теми просто і зрозуміло

« Де факто Микола Миколайович – професор, а де юре, на жаль, доцент. Якби всі професори були такими, як доцент Данченко, наука досягла б дуже високого рівня», – констатував проректор з НДР В.Т. Надикто.

Проректор з НПР О.П. Ломейко був студентом Миколи Миколайовича. Олександр Петрович згадав, що завжди ходив на лекції з фізики із задоволенням, а отримані знання з цього предмета він неодноразово застосовував  на практиці. Теплі слова лунали і від деканів факультетів та рідної кафедри «Вища математика та фізика», де Микола Данченко зараз працює на посаді доцента.

Ректор вручив імениннику Почесну грамоту Запорізької обласної ради,  а завідувач кафедри «Вища математика та фізика» Н.Л. Сосницька від імені всього колективу вручила буклет «Слово ювіляру», де відображені головні моменти біографії М.М. Данченка. Микола Миколайович подякував всім за привітання.

Колектив університету бажає Миколі Миколайовичу здоров’я, творчої енергії, наснаги  та  родинного затишку.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»