img_20191211_103319-e1576216597579Науково-дослідна робота студентів є ефективним методом підготовки якісно нових фахівців у закладах вищої освіти. Вона розвиває творче мислення, індивідуальні здібності, дослідні навички студентів, дозволяє здійснювати підготовку ініціативних фахівців, розвиває наукову інтуїцію, творчий підхід до сприйняття знань і їх практичне застосування для вирішення завдань і наукових проблем. Студенти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного беруть участь у роботі наукових гуртків, студентських проблемних групах, у наукових конференціях, конкурсах, олімпіадах.

Результати науково-дослідних робіт студентів з тематики наукових напрямів кафедри мехатронних систем та транспортних технологій стають темами випускних кваліфікаційних робіт.

Підсумком роботи наукового гуртка «Альтернативні види палива» (керівник – доцент О.В. Болтянський), стало написання науково-дослідної роботи для участі в щорічному конкурсі на кращу НДР студентів на тему: «Дослідження техніко-економічних показників дизельного двигуна при роботі на суміші ріпаково-етилових ефірів та газового конденсату». Її підготував студент 12 МБ АІ групи В.В Білоножко.

За результатами проведення VII Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів і магістрантів ТДАТУ опубліковані тези доповідей:

• «Переваги електромобілів над бензиновими авто» Р.А. Устименко, 22 АІ;
  •  «Біопаливо – переваги та недоліки» В.В. Латоша, 15 МБ АІ;
  • «Негативні впливи автотранспорту на навколишнє середовище» О.С. Сахарова, 22 АІ;
  • «Екологічно перспективні та економічно конкурентні палива» В.С. Свинцов, 22 АІ;
  • «Аналіз впливу відпрацьованих автомобільних газів на стан атмосферного повітря» Б.О. Марков, 22 АІ.

Велика увага при написанні наукових робіт, наукових статей та тез доповідей приділена дотриманню академічної доброчесності: посиланню на джерела інформації, дотримання норм законодавства про авторське право, надання достовірної інформації про результати досліджень.

Високопрофесійна робота науковців кафедри МСТТ дозволяє студентам гідно представляти ТДАТУ на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, Всеукраїнських олімпіадах з дисциплін та спеціальностей.

Також, підбили результати роботи студентського наукового гуртка кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика за тематикою оптимізації процесу диспергування молочних емульсій.

Керівники гуртку: д.т.н., доц. К.О. Самойчук, к.т.н., доц. Н.О. Паляничка та асистент О.О. Ковальов. До студентського активу групи входять студенти 21 МБГМ гр. М.Р. Лебідь, 21 ГМ гр. К.С. Кузьмін, 41 ГМ гр. М.М. Соколенко, 12 МБГМ гр. Д.А. Зотов, 41 ГМ гр. В. С. Четвертак, 41 ГМ гр. І. Р. Тетервак, 41 ГМ О.П. Колесник.

Протягом навчального семестру проводилась кропітка робота. У вересні члени гуртку переймались аналізом перспективних напрямів підвищення збільшення енергетичної ефективності процесу диспергування. У жовтні колективом групи вирішувалась задача визначення факторів, що впливають на дисперсність молочної емульсії та енергетичні витрати процесу диспергування в конструкції струминно-поршньового гомогенізатора молока.

У листопаді члени гуртку переймались дослідження фізико-механічних властивостей молока як об’єкту дослідження відбувалось протягом листопада, а грудень присвячений вирішенню задачі визначення сил, що діють на жирову кульку в процесі диспергування та механізмів, які обумовлюють зменшення середнього діаметра жирових кульок в струминно-поршньовому гомогенізаторі молока.

За результатами роботи наукового гуртка членами групи було написано 4 конкурсних наукових роботи:

• «Оптимізація енерговитрат струминно-щільового гомогенізатора молока» автор студент 21 МБГМ групи М.Р. Лебідь (керівник: д.т.н., доц. К.О. Самойчук);
  • «Аналіз теорій диспергування та конструкцій гомогенізаторів молока» автор студент 21 ГМ групи К.С. Кузьмін (керівник: асист. О.О. Ковальов);
  • «Використання нового обладнання для гомогенізації молока» автор студент 11 МБГМ групи М.С. Заугольніков (керівник: к.т.н., доц. Н.О. Паляничка).

Подані заявки на отримання патентів: на корисну модель струминно-щілинного гомогенізатора молока авторів В.М. Кюрчева, К.О. Самойчука, О.О. Ковальова, І.В. Борохова та К.С. Кузьміна; на корисну модель пульсаційного гомогенізатора молока авторів В.М. Кюрчева, К.О. Самойчука, О.О. Ковальова та К.С. Кузьміна та на корисну модель пульсаційного гомогенізатора молока авторів В.М. Кюрчева, К.О. Самойчука, М.Р. Лебідя.

Опубліковано п’ять тез доповідей:

• Щілинний гомогенізатор молока струминного типу (механіко-технологічний факультет): матеріали VII Всеукр. наук.-техн. конф., 11-22 листопада 2019 р. Мелітополь: ТДАТУ, 2019. с. 73. авт. К.С. Кузьмін, керівник асистент О.О. Ковальов;
  • Оптимізація енерговитрат струминно-щільового диспергатора молока (механіко-технологічний факультет): матеріали VII Всеукр. наук.-техн. конф., 11-22 листопада 2019 р. Мелітополь: ТДАТУ, 2019. с. 42. авт.. М.Р. Лебідь, керівник д. т. н., доц. К.О. Самойчук.
  • Отримані результати доповідались членами гуртку на секційному засіданні студентської конференції, яка проходила на кафедрі ОПХВ ТДАТУ імені Дмитра Моторного 13 листопада.

За матеріалами кафедр:

МСТТ та ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика