Стенд (2)Для реалізації якісної освіти, надання якісних та актуальних знань при підготовці фахівців зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на кафедрі електроенергетики і автоматизації використовуються сучасні навчальні стенди, які оснащуються сучасним устаткуванням.

Співробітники кафедри систематично працюють над модернізацією існуючої матеріально-технічної бази кафедр та створенням нових робочих місць, що дозволяє провести навчальні дослідження продукції вітчизняних та закордонних виробників енергетичного обладнання.

У 2019-2020 навчальному році придбане електросилове обладнання, яке лягло в основу нового лабораторного стенду, що дозволить порівняти побутові стабілізатори напруги різних поколінь. На стенді можливо реалізувати зміну структури повного навантаження, а наявне обладнання на кафедрі дає можливість дослідити ККД, вхідні і вихідні гармоніки напруги і струму, а також визначити їх енергетичні та споживчі характеристики. Крім того, на стенді можна отримати актуальний матеріал для наукових та науково-популярних публікацій у вітчизняних і закордонних виданнях.

Представлені такі стабілізатори напруги:

• феро-резонансний,
  • релейний,
  • сервоприводний,
  • симісторний.

В розробці та виготовленні лабораторного стенду прийняли участь: магістрант  факультету енергетики і комп’ютерних технологій Роман Мамонтов, завідувач лабораторіями Андрій Патяка, доцент Антон Кашкарьов та професор Володимир Діордієв.

Антон Кашкарьов,

доцент кафедри електроенергетики і автоматизації