До 73-річчя визволення м. Мелітополя від нацистських окупантів наукова бібліотека провела історико-патріотичну годину «На мелітопольських рубіжах».

Студенти мали змогу дізнатись про події, що відбувались в окупованому нацистами місті. Представлений відеоматеріал (хроніка подій 1943 року) вразив студентів та викладачів своєю достовірністю.

Мелітополь був окупований два довгих роки, за цей час було розстріляно більше 14 тисяч жителів, на території міста збудовано кілька тюрем та концентраційний табір.

Нацистами була збудована оборонна лінія «Вотан», де основним опорним пунктом був Мелітополь.

Десять днів і ночів тривала боротьба за визволення міста, 23 жовтня 1943 року над Мелітополем піднявся Прапор Перемоги. За подвиги, здійснені в ході Мелітопольської операції, 87 бійців і командирів удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Все далі відлуння Другої світової війни, але мелітопольці пам’ятають своїх визволителів! Іменами загиблих героїв названі вулиці нашого міста, в 1967 році на кошти мелітопольців збудовано меморіальний комплекс, а 2005 році відкрита Алея Героїв Радянського Союзу.

Ми пам’ятаємо!

Сегодня стоишь ты красивый и гордый,

И вспомнилось, видно, тебе самому

Суровый октябрь сорок третьего года

Руины кварталов в огне и в дыму…

Одетый в шинель, ты сражался как воин.

Израненный выстоял в грозном бою.

Родной Мелитополь, ты славы достоин.

Мы песню тебе посвящаем свою!

 

Шановні ветерани!

Ви самовіддано захищали Батьківщину! Ви подарували нам сьогодення і майбутнє, мир і незалежність! Ми вдячні вам за мужність і героїзм, який ви проявили під час війни і в післявоєнні роки. Ми щиро вдячні всім, хто піднімав розорену, поранену країну і улюблене місто з руїн і попелу, налагоджував мирне життя. Кожен ветеран – наша гордість, наше надбання. Низький вам уклін!

Спасибі вам, дорогі земляки, за любов і відданість рідному місту, турботу про його добробут. Бажаємо вам здоров’я, щастя, благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, а нашому рідному місту – миру і процвітання!

2kolazh