Тарас Григорович Шевченко, безперечно, – одна із найвидатніших постатей нашого народу. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності, які підняли її до рівня передових літератур світу.

До 207-ої річниці від дня народження визначного українського поета, письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка, наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Заповіти великого Кобзаря». Виставка знайомить читачів із творчим доробком Великого Кобзаря, допомогає усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового слова. Представлені видання висвітлюють життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича, його мандрівки різними куточками світу, спогади про Кобзаря, невідомі епізоди та цікаві факти із життя письменника.

У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціально обмежено.
Тарас Шевченко виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм. Він вивів українську літературу на шлях реалізму й народності.

Університет не залишається осторонь своєї національної історії, адже прийдешні покоління повинні плекати та поціновувати її творців, серед яких ім’я і Тараса Григоровича Шевченка.

Тетяна Кас’янова,
провідний бібліотекар НБ