Галузь освіти формує майбутні покоління незалежної України, активно впливає на соціально-економічний розвиток українського суспільства, збагачує інтелектуальний потенціал держави.

Однією з умов ринкової конкурентно-спроможності результатів діяльності вищих навчальних закладів є наявність у ній системи забезпечення і контролю якості навчання.

Опановуючи знання з обраного фаху, молодь готується служити Вітчизні своїм розумом, своїми знаннями, виховує у собі громадянина, культурну особистість з високо розвинутими благородними інтересами, потребами, прагненнями. Сучасне життя вимагає від студентської молоді глибоких знань, адже без багатого інтелектуального життя в наш час не може бути сильної, незалежної держави, їй потрібні справді освідченні люди.

Тому, з метою підвищення рівня підготовки фахівців вищими навчальними закладами в 2015 році створено Національну Агенцію із забезпечення якості освіти (НАЗЯВО), завданням якої є контроль та гарантування якості освіти, яку надають ВНЗ.

10 червня 2017 року, з ініціативи «Асоціації студентів України», відбулася важлива подія для студентської молоді України – ІІІ Всеукраїнський з’їзд представників органів студентського самоврядування. Цей форум повинен був вирішити важливе питання: обрати представника від студентської молоді вищих навчальних закладів України до НАЗЯВО. Майже 200 учасників з’їзду – студентські лідери вищих навчальних закладів України – зібрались в Національному авіаційному університеті м. Києва.

Делегатами з’їзду були і кращі студенти Ногайського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету Бунчук Олександр та Пронін Стефан, які представляли вищі навчальні заклади Запорізької області.

Учасників  з’їзду привітав перший заступник міністра Міністерства освіти і науки України Володимир Віталійович Ковтунець. Він наголосив, що вищі навчальні заклади повинні намагатися формувати освітню політику в Україні на рівні всесвітніх стандартів, а студентство – інтелектуальний потенціал нашої нації, найцінніше її багатство, повинно  активно залучатися до участі в державотворчих процесах. Звернув увагу на те, що сьогодні питання ефективного розвитку вищої освіти вирішується на державному рівні і робиться все можливе для того, щоб підтримати студентську молодь, здійснити прорив і ввести Україну до розряду економічно розвинених європейських держав.

Директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Ігорович Шаров побажав студентській молоді, щоб їх плани реалізовувались у повній мірі, а натхнення та прагнення до самовдосконалення ніколи не зраджували, щоб завжди було бажання дізнаватися нове, рухатися вперед, не зупинятися на досягнутому. Виступаючий побажав студентству побільше творчих і неординарних ідей, їхньої вдалої реалізації.

Заступник голови НАЗЯВО Курбатов Сергій Володимирович висловив думку, що участь студентської молоді в такому форумі – це прекрасна нагода обрати від студентства свого представника до НАЗЯВО, закликав учасників з’їзду відповідально поставитись до вибору представника в Агентство та завжди займати активну позицію в громадському житті суспільства.

Спектр повноважень Агентства досить широкий і участь студентства в його роботі беззаперечна. Як зауважив учасник з’їзду – студент                  ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» спеціальності «Агроінженерія» Олександр Бунчук: «Саме студент – це головний стейкхолдер у вищій освіті. Тому нам, студентам, важливо, щоб був обраний студент, який гідно представлятиме наші інтереси в Агентстві, який не буде підпадати під політичні впливи, буде абсолютно незалежний і сприятиме якісній та ефективній роботі Агентства».

Шість студентів на з’їзді презентували свої досягнення, здобутки, досвід роботи в студентських органах самоврядування, власне бачення розвитку вищої освіти України та соціального захисту студентської молоді вищих навчальних закладів в майбутньому.

За результатами голосування обрано представника студентства до НАЗЯВО. Ним став координатор Національного об’єднання студентських експертів з питань якості вищої освіти при громадській організації «Асоціація студентів України» Микита Євфстіфєєв.

Нові знайомства, участь в роботі з’їзду, можливість висловити свою думку, взявши участь в голосуванні під час виборів представника від студентства до НАЗЯВО, можливість вислухати думки інших учасників з’їзду під час обговорення програм кандидатів з усіх регіонів України щодо сучасного рівня та якості освіти в Україні. Це ще не повний список справ, вражень, що отримали делегати від Ногайського коледжу ТДАТУ.

Маємо надію, що участь у такому заході дасть поштовх молодому поколінню не бути осторонь державотворчих процесів, а стати активними, свідомими громадянами, що своїми руками творитимуть історію держави України.

Олена Гладченко, заступник директора з виховної роботи ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ»