Каф ПТБД-2

Важливим елементом сучасного інноваційного процесу є інтеграція науки і виробництва. Активна співпраця ЗВО і аграрних підприємств сприятиме скороченню інноваційного циклу «наука – виробництво», створюючи умови для швидкого впровадження досягнень у сфері науки та забезпечення на цій основі конкурентоспроможності суб’єктів господарювання.

Одним із видів такої співпраці є укладання договорів між ЗВО та господарствами щодо створення науково-технічної продукції (НТП). Суть цього процесу зводиться до того, що підприємство доручає виконавцю ЗВО проведення певних робіт згідно з попередньо обумовленими вимогами, які стосуються термінів, обсягів, якості виконання та інших умов.

Так, у березні цього року до науковців ТДАТУ звернувся директор ТОВ «Колос» Номеровський В.В. з проханням допомогти підвищити рентабельність свого господарства шляхом розширення номенклатури продукції, що виготовляється. Підприємство має намір вийти на внутрішній ринок із запланованим асортиментом високорентабельних плодових культур, на які зберігається стабільний попит. На підставі перемовин у квітні був укладений договір між ТДАТУ та ТОВ «Колос» Олександрівського району Донецької області (с. Дмитро-Дар’ївка) щодо розробки бізнес-плану створення саду багаторічних насаджень. Об’єктом проекту є формування саду кісточкових культур – вирощування черешні, сливи і персика, а також створення розплідника плодових дерев. Проведені попередні дослідження підтвердили існування необхідної узгодженості запланованих обсягів виробництва і місткості ринкової ніші для запропонованого асортименту продукції.

Науково-дослідна робота буде виконуватися відповідно до науково-технічної програми ТДАТУ «Розробка науково-методичні основи формування та ефективного розвитку підприємництва в регіоні» (номер державної реєстрації 0116U002739).

Науковий керівник – Лариса Болтянська к.е.н., доцент, зав. кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльність ТДАТУ. В подальшому буде розроблено і затверджено календарний план проведення НДР та підписаний протокол погодження договірної ціни НТП.

Результатом НДР за цим договором буде представлений бізнес-план створення саду багаторічних насаджень у ТОВ «Колос», який дозволить організувати прибутковий бізнес з вирощування та реалізації високорентабельних порід кісточкових культур плодових насаджень, а також продаж посадкового матеріалу – саджанців дерев. Водночас, реалізація проекту дозволить створити додаткові робочі місця.

Кафедра підприємництва, торгівлі і біржової діяльності