Команда Президента Володимира Зеленського розпочала програму «Діалоги про Україну». Посадовці Офісу Президента, урядовці, народні депутати України проводять зустрічі у регіонах країни, під час яких обговорюють із громадськістю ключові питання розвитку держави.

21 листопада 2019 року» в Запоріжжі у рамках цієї ініціативи. відбувся земельний форум. Про плани Уряду стосовно зміни системи управління земельними ресурсами поінформували під час зустрічі заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький та Уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко.

Модератором цієї зустрічі був запрошений д.т.н., чл.-корр. НААН України, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності ТДАТУ  Володимир Надикто. Також від нашого університету в роботі форуму взяли участь д.с.-г.н., завідувач кафедри рослинництва Оксана Єременко та к.е.н., начальник НДЧ Юрій Прус.

Земельний форум відбувався досить гостро та у форматі запитання-відповідь. Учасники мали можливість дізнатися про цікаві та незрозумілі для них новації законодавства, висловити свої пропозиції. Найбільше запорізьких аграріїв цікавили питання стосовно подолання корупції у державних органах, чи потрібен продаж землі фізичним та юридичним особам, строки земельної реформи, забезпечення справедливого розподілу державної підтримки серед агровиробників, рейдерство, захист прав власників. Аграрії також висловили чимало пропозицій, які будуть розглянутi та опрацьовані посадовцями.

Представники керівництва країни наголосили, що до безпосереднього зняття мораторію на продаж земельних ділянок для товарного сільськогосподарського виробництва, орієнтовно, до осені 2020 року в Україні будуть реалізовані всі попередні кроки, які зробили б неможливими будь-які махінації з землею. По-перше, це можливість доступного фінансування для фермерів під 3-5% річних. По-друге, реорганізація Держгеокадастру в сервісну організацію. По-третє, передача державної землі в комунальну власність місцевих громад і т.д. Все це, на думку заступника міністра і уповноваженого президента, допоможе правильно підійти до зняття мораторію на продаж земельних ділянок для товарного сільськогосподарського виробництва.

Науково-дослідна частина