Студенти ТДАТУ взяли участь у грандіозному заході – конкурсі «Марафон з інтелектуальної власності – IP MARATHON 2018»

З 21 по 23 листопада 2018 року студенти ТИаврійського держаного агротехнологічного університету взяли участь у грандіозному заході – конкурсі «Марафон з інтелектуальної власності – IP MARATHON 2018», що проводився в рамках ІІІ Міжнародного форуму «INNOVATION MARKET» у м. Київ.

Цей конкурс проводився серед команд щодо перевірки патентної чистоти винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності та підготовки презентаційних матеріалів з пропозиціями комерціалізації цих винаходів.

Організатором виступив Національний офіс інтелектуальної власності. Основною метою цього заходу було визначення кращої команди, що зуміє завдяки своїм компетенціям та навикам розробити проект комерціалізації запропонованого оргкомітетом винаходу та презентувати його.

Для участі у цьому заході було сформовано команду із 4 студентів нашого університету, яка називалась «M-Elite» і складалась із таких студентів:

  1. АВАКЯН Ганна, група 21 МБ ПТ, (факультет економіки та бізнесу);
  2. СКРИПКА Наталія, група 21 МБ ПТ, (факультет економіки та бізнесу);
  3. МОСТОВИЙ Олександр, група 21 МБ МК, (факультет економіки та бізнесу);
  4. ТИХОВОД Анатолій, група 22 МБ АІ (механіко-технологічний факультет).

Марафон проходив у декілька етапів. Відразу після реєстрації відбулася презентація інноваційних проектів учасниками науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України», Малої академії наук (МАН) та жеребкування щодо закріплення проектів винахідників за командами учасників. Було дуже цікаво подивитися на здобутки юних учасників. Під час участі у цьому заході наша команда працювала із готовим винаходом «Роборука» ВАКУЛЕНКА Ярослава (м. Запоріжжя).

Для виконання умов конкурсу всі команди прослухали майстер-класи від провідних фахівців у сфері інноваційного менеджменту Сергія Кукси, керівника компанії «Silk Link», що є майданчиком ділової та політичної взаємодії між Україною, Китаєм та країнами Європи, та Ольги Крупської, президента ГО «Фундація «Національного розвитку та інновації». Також ці люди були менторами команд та допомагали в створенні бізнес-стратегій.

Після тренінгів команди почали роботу над проектами. Під час цієї роботи нашою командою було пройдено наступні етапи, які увійшли до презентації:

  • Унікальність винаходу серед аналогів;
  • Проаналізовано потенційний ринок збуту;
  • Визначено маркетингову модель виведення винаходу на ринок;
  • Створено товарний знак.
  • Проведено патентний пошук.

Учасникам надали необхідні матеріали, ментори заходу та юні винахідники постійно їх консультували. В кінці другого робочого дня команди презентували попередній варіант бізнес-ідеї та отримали рекомендації менторів, щодо удосконалення своїх презентацій. На третій день роботи команди презентували презентації своїх проектів перед журі.

Слід сказати, що участь у IP MARATHON була дуже корисною для студентів та молодих вчених, оскільки вони були учасниками досить цікавої бізнес гри, яка поєднувала у собі елементи інноваційного менеджменту, маркетингу та фінансового менеджменту. І, безперечно, важливим досвідом був виступ та презентація бізнес-ідеї. Нашим студентам вдалося пройти всі етапи та достойно представити університет. Зауважимо, що за підсумками презентації Ярослав ВАКУЛЕНКО отримав пропозицію співпраці від ГО «Фундація «Національного розвитку та інновації».

Ю,О, Прус,

начальник науково-дослідної частини