ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Міністерство освіти і науки України оголосило конкурсний відбір наукових проектів фундаментальних досліджень, прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок (далі – дослідження і розробки), виконання яких розпочнеться у 2022 році за рахунок коштів державного бюджету (Наказ МОН №1025 від 29 вересня 2021 року)

Конкурс проводиться з метою з метою підвищення наукового рівня фундаментальних досліджень, практичної цінності прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок.

Запрошуємо науковців та дослідницькі групи НДІ університету взяти участь у першому (внутрішньоуніверситетському) етапі цього Конкурсу. Термін проведення першого етапу Конкурсу – до 04 листопада 2021 року.

Відбір проектів досліджень і розробок проводять науково-технічні ради НДІ, результати затверджуються Вченою радою університету.

Формування тематики досліджень і розробок здійснюється відповідно до Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки»

При формуванні тематики наукових досліджень і розробок необхідно орієнтуватись на вирішення найактуальніших проблем у сфері розвитку науки та економіки, зокрема шляхом формування міждисциплінарної тематики зазначених проектів.

При здійсненні відбору надаватиметься перевага проектам, які мають особливо важливе значення для підвищення обороноздатності та національної безпеки держави, згідно з напрямами критичних технологій, затвердженими розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №600 «Деякі питання розвитку критичних технологій у сфері виробництва озброєння та військової техніки», а також мають прикладні результати подвійного використання, конкурентоспроможні на світовому ринку.

Терміни виконання проектів:

• фундаментальні дослідження – до 36 місяців
  • прикладні дослідження та науково-технічні (експериментальні) розробки – до 24 місяців

Пріоритетні тематичні напрями, перелік секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОН, паспорти секцій, форми проектів та критерії їх оцінки прикріплені після цього оголошення.

Другий етап Конкурсу відбуватиметься з 18 листопада до 23 грудня  2021 року шляхом експертизи проектів наукових досліджень і розробок експертами секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОН,

Результати експертизи розглядатимуться та затверджуватимуться на засіданнях вказаних секцій. Результати Конкурсу мають бути оголошені до 27 грудня 2021 року.

За довідковою інформацією (зокрема, щодо фінансового обґрунтування витрат для виконання проекту) звертатися до науково-дослідної частини ТДАТУ (Прус Ю.О.).

1. Перелік пріоритетних тематичних напрямів Конкурсу проектів

1.1 Тематика наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок МОНУ на 2019-2021 рр.

2. Перелік секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОН

3. Паспорти секцій