З метою надання практичної допомоги бізнесу та популяризації власних розробок і результатів досліджень фахівці Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного беруть постійну участь у районних, обласних та всеукраїнських семінарах, форумах та інших науково-практичних заходах.

Зокрема, протягом 2019 року на науково-практичних семінарах для сільськогосподарських товаровиробників та інших представників агробізнесу регіону було здійснено 49 доповідей на актуальні питання щодо особливостей розвитку шкідливих організмів у насадженнях плодових культур в умовах Півдня України, сучасних способів вирощування саджанців інтенсивного садівництва, підбору строків обрізування для інтенсивного саду черешні, особливостей живлення та удобрення озимих зернових культур, агрохімічних прийомів підвищення врожайності, вибору способу обробітку ґрунту в залежності від основних показників орного шару тощо.

Традиційно такі науково-практичні заходи проводяться на початку посівних та збиральних робіт. Так в лютому-березні 2020 року університетом для аграріїв було проведено декілька таких семінарів. Останній з них відбувся 13 березня за участю голови Мелітопольської районної державної адміністрації Володимира Цапа та голови Мелітопольської районної ради Олександра Мордика.

На  порядку денному розглядалися питання про хід весняно-польових робіт у 2020 році. Так, про технологію обробітку парів в умовах півдня Запорізької області доповів проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності ТДАТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Надикто. Зокрема, Володимир Трохимович продемонстрував залежність ґрунтової вологи від способів обробітку орного шару, надав характеристику результативності та закликав аграрників до використання запатентованої і розробленої в університеті борони для догляду за паром, акцентував увагу на залежності норм внесення добрив від щільності ґрунту та способах її зменшення. Викладена ним науково-практична інформація отримала схвальні відгуки від учасників семінару.

Про особливості розвитку озимих культур за погодних умов 2019-2020 років доповіла старший викладач кафедри рослинництва імені В.В. Калитки ТДАТУ, кандидат сільськогосподарських наук Зоя Білоусова. Зоя Володимирівна ознайомила присутніх з поточним станом  та способами підвищення їх продуктивності, покращення росту та розвитку рослин для отримання максимально можливого урожаю. На основі багаторічних досліджень була показана динаміка зміни кількості опадів і температури повітря у різні терміни вегетації озимини та надані відповідні рекомендації.

Також старшим викладачем кафедри рослинництва імені В.В. Калитки ТДАТУ Ольгою Журавльовою було порушено питання щодо фітосанітарного стану та систем захисту їх посівів у весняно-літній період. Ольга Василівна вказала основні фактори та надані рекомендації щодо боротьби зі шкідниками та хворобами озимої пшениці, кукурудзи, соняшника, сої та гороху.

Учасники семінару отримали кваліфіковані консультації і розгорнуті відповіді на запитання, що їх цікавили.

Науково-дослідна частина ТДАТУ

IMG_5312

IMG_5318IMG_5337IMG_5326