Протягом серпня 2020 року-березня 2021 року проводилася державна атестація закладів вищої освіти, які належать до сфери управління МОН, у частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності.

МОН визначило наступні наукові напрями, які підлягають державній атестації: аграрні науки та ветеринарія; воєнні науки та національна безпека; гуманітарні науки та мистецтво; суспільні науки; біологія та охорона здоров’я; математичні науки та природничі науки; технічні науки.

Відповідно до «Методики оцінювання наукових напрямів закладів вищої освіти під час проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності» (наказ МОН від 12 березня 2019 року №338) ТДАТУ підготував належні інформаційні матеріали, які були подані на розгляд експертних груп МОН.

Експертними групами було проаналізовано 386 комплектів інформаційних матеріалів, поданих 135 ЗВО за сімома науковими напрямами, проведено експертне оцінювання потенціалу розвитку наукових напрямів в ЗВО та сформульовано висновки й пропозиції щодо результатів експертного оцінювання ефективності діяльності ЗВО за науковими напрямами.

Всього оцінювалося 11 питомих показників ЗВО (в розрахунку на 1 НПП) по кожному напряму, до яких додавалася середня  оцінка  3 експертів щодо наукової новизни результатів, їх  практичної цінності, інтегрованості наукової діяльності у світовий науково-освітній простір та перспективності розвитку наукового напряму в ЗВО.

Серед 11 показників найвагомішими є:

• питомий показник обсягів коштів на виконання досліджень і розробок, що фінансуються за кошти загального та/або спеціального фондів державного бюджету;
  • питомий показник балансової вартості придбаного або отриманого у довгострокове користування обладнання;
  • питомий показник кількості публікацій у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science;
  • питомий показник кількості молодих учених ЗВО, які є виконавцями наукових робіт за науковим напрямом, що фінансуються за кошти загального та/або спеціального фондів державного бюджету.

Експертні висновки в лютому-березні 2021 року були  розглянуті Комісією з питань проведення державної атестації ЗВО в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності.

За результатами засідання Комісії наказом Міністерства освіти і науки України від 25.03.2021 №372 «Про результати державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності» визначено атестаційні оцінки та віднесено ЗВО до відповідних кваліфікаційних груп.

У підсумку атестації науковий напрям «Аграрні науки та ветеринарія», представлений ТДАТУ, отримав  58 балів, що відносить  його до кваліфікаційної групи «Б» (разом із СНАУ; в групі «А» – НУБІП та МНАУ). Інші аграрні ЗВО по цьому науковому напряму віднесені до груп «В» та «Н».

Кваліфікаційна група «Б» наукового напряму «Аграрні науки та ветеринарія» ТДАТУ  свідчить про високий рівень оцінки багаторічної наполегливої й кропіткої праці та здобутків науковців факультетів АТЕ та МТФ, Без цього не було б такого результату. Вітаємо наших науковців із заслуженою перемогою, бажаємо натхнення, нових здобутків та успіхів!

Проректор з НР Оксана ЄРЕМЕНКО

Начальник НДЧ Юрій ПРУС