УСПІХИ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ

Студентський науковий гурток «Еколого-біологічні (органічні) технології в рослинництві» працює з 2008 року: досліджуються органічні технології вирощування персику, черешні, овочів, лікарських рослин; способи задерніння саду. Студенти самостійно планують наукові експерименти, проводять всі необхідні обліки і спостереження, біохімічні аналізи листя і плодів; порівняльні мікроскопічні дослідження морфології рослинних тканин за органічної і традиційної технологій вирощування.

На теперішній час у гуртку працює 16 студентів. Протягом 2016-17 навчального року треба відмітити роботи Бондаренко К. (11АГ) «Позитивні ефекти та ризики органічної технології вирощування томатів у закритому ґрунті», Жужі А. (11сАГ) «Формування екосистеми органічного саду», Шевченка А. (21АГ) «Органічна технологія вирощування ромашки лікарської», Мельник А. (21АГ) «Вирощування календули для лікарської сировини за органічною технологією».

Крім участі у студентських наукових конференціях ТДАТУ студенти гуртку приймають участь у міжнародних, всеукраїнських наукових конференціях, де представляють наш університет на достойному рівні.

Так,  Шевченко Антон (31 АГ) 20-21 липня 2017 р. з доповіддю «Застосування лікарських рослин у органічному садівництві» приймав участь у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених «Перспективні напрями наукових досліджень лікарських і ефіроолійних культур» (Дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН, Березоточа, Полтавська обл.), де отримав почесну грамоту «За кращу доповідь». Треба відмітити, що у роботі цієї конференції взяли участь науковці, аспіранти та студенти багатьох провідних навчальних та наукових установ – Київського Національного університету ім. Т. Шевченка, Національного університету біоресурсів і природокористування, Національного університету Києво-Могилянська академія, Інституту агроекології і природокористування НААН, Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН, Устимівської дослідної станції ІР НААН, ДП «Державного наукового центру лікарських засобів». Тобто, марка нашого університету була у черговий раз на високому рівні.

Студент 22 САГ групи Жужа Артем став переможцем обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2017 році (наукова робота «Водний режим та вміст фотосинтетичних пігментів у листках черешні за органічної технології вирощування»). На сьогодні Жужа Артем Едуардович навчається за індивідуальним графіком на четвертому курсі за спеціальністю «Агрономія» та працює агрономом-садоводом у товаристві з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Ольвія» Приазовського району Запорізької області, продовжуючи при цьому наукові дослідження.

Залишається побажати молодим науковцям подальших успіхів і продовження наукових досліджень на високому, достойному, рівні.

К.с.-г.н., доцент Герасько Т.В.

грамота Жужи