Днями в Мелітополі відбувся екологічний форум EKO-SMART CITY MELITOPOL, метою якого було підведення підсумків плідної 4-х річної роботи міст України з Фондом Фрідріха Науманна «За свободу» та громадською організацією «Структура» над впровадженням інноваційних та безпечних для клімату рішень — концепції «Смарт Сіті» у сфері інфраструктури, мобільності та енергоефективності.

Для Мелітополя – це дієве рішення у вигляді мобільного додатку Melitopol Smart City. У цій роботи наше місто випередило всю країну. Додаток був визнаний Міністерством цифрової трансформації України кращим серед 100 міст нашої держави.

Учасники працювали у двох дискусійних панелях — «Смарт-територія» та «Еко-регіон», а також мали змогу оцінити інноваційну виставку «Smart City Інтелект твого міста». До панельних дискусій форуму долучились представники Полтави (мікрокламат міста) та Білої Церкви (моніторинг зелених насаджень), які презентували проєкти своїх міст, спрямовані на екологізацію та діджиталізацію. Кейс впровадження цифрових технологій в повсякденне життя громадян в он-лайн режимі презентували колеги з Естонії.

У регламенті панельної дискусії «Екорегіон» з нашого боку було презентовано проєкт по визначенню та встановленню пунктів муніципального моніторингу якості атмосферного повітря. В основу проєкту покладено багаторічні спостереження за динамікою параметрів урбоекосистеми Мелітополя, особливостями ландшафтної структури та кліматичними змінами, які проводились науковцями ТДАТУ та МДПУ.

Розробка концепції розміщення пунктів муніципального моніторингу базується на оновленій законодавчій базі природоохоронного законодавства України та враховує Директиви ЄС про якість атмосферного повітря. Реалізація проєкту – наступний крок в реалізації сучасних підходів до оцінки екологічного стану міських агломерацій та перспективний інструмент вирішення багатьох природоохоронних завдань.

Оксана Єременко, проректор з наукової роботи, професор, доктор с-г. наук,
Вікторія Скиба, ст.викладач кафедри ГЕЗ, к.с.-г.н.