Важливою складовою при підготовці магістрів, передбаченою стандартами вищої освіти є наукова. Під час вивчення дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» здобувачами освітнього ступеня «Магістр» ОПП «Галузеве машинобудування» одним з показників успішного засвоєння практичного матеріалу й чіткої взаємодії між викладачем та студентом є написання заявки на патент.

Вже стало традиційним, що за результатами кожного навчального року виходять в світ понад 20 патентів авторами яких є викладачі кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика та здобувачі вищої освіти спеціальності «Галузеве машинобудування».

Наприкінці минулого року на сайті ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (УКРПАТЕНТ) був опублікований патент на корисну модель № 145678 “Пульсаційний гомогенізатор для рідких продуктів”, авторами якого є: ректор університету, член-кореспондент НААН України, д.т.н., проф. Володимир Кюрчев, завідувач кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика, д.т.н., проф. Кирило Самойчук, аспірант Михайло Лебідь.

Вітаємо винахідників, бажаємо натхнення і втілення ідей на практиці.

Кирило Самойчук,
зав. кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика