Викладачі кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії ТДАТУ взяли участь у форумі-вебінарі «Адаптація до кліматичних змін та особливості вирощування плодоовочевих культур за умов зміни клімату». Захід був організований Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Глобальна зміна клімату стала однією з найнагальніших екологічних проблем, до вирішення якої прикута увага людства. Її наслідками є небезпечні погодні катаклізми, різкі зміни погоди, паводки, повені, сильні вітри, зливи і дощі, град, посухи, що призводять до значних екологічних та економічних збитків у всьому світі.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації останні три роки стали трьома найтеплішими роками в історії спостереження. Посилення непередбачуваності погодних умов ставить під загрозу виробництво продовольства, підвищення рівня моря збільшує ризик природних катастроф.

Згідно з доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату наукові дослідження свідчать, що зміна клімату в результаті антропогенного впливу з кінця XIX століття лише приблизно на третину пов’язана з природними змінами, а на дві третини обумовлена діяльністю людини, зокрема збільшенням концентрації парникових газів в атмосфері.

В ході форуму доповідачі надали практичні рекомендації щодо особливостей вирощування плодоовочевих культур за умов зміни клімату в південних регіонах України.

Особлива увага була приділена проблемі фіксації та інтерпретації метеоданих, вибору адекватних індикаторів змін клімату, використанню метеосервісів, ґрунтових датчиків та програмного забезпечення.

Кафедра плодоовочівництва, виноградарства та біохімії