На виконання «Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2019-2020 роки», затвердженої рішенням Запорізької обласної ради, науковцями ТДАТУ було започатковано цикл науково-практичних семінарів «Розвиток підприємництва на сільських територіях в умовах децентралізації».

Підтримка малих та середніх підприємств у Запорізької області обумовлена необхідністю поступового переходу до більш диверсифікованої та відкритої економічної моделі розвитку на основі МСП з високим інноваційним потенціалом, стійкістю до кризових явищ та здатністю швидко адаптуватися до нових економічних умов і екологічних викликів. Регіональна політика з розвитку МСП є одним із пріоритетних напрямів діяльності місцевих органів влади. Це пов’язано з великим позитивним впливом діяльності МСП на соціально-економічні процеси в регіоні.

9 жовтня у Смирновській об’єднаній територіальній громаді Більмацького району відбувся перший такий семінар, в якому взяли участь підприємці, депутати та фахівці виконавчого комітету.

Від ТДАТУ з доповідями виступили: Т.І. Яворська – д.е.н., професор кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; Ю.О. Прус – к.е.н., начальник науково-дослідної частини; Л.О. Болтянська – к.е.н., завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; А.С. Коноваленко –  к.е.н., доцент кафедри маркетингу; І.А. Когут – доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування.

Тематика доповідей охоплювала організаційні основи підприємництва  на сільських територіях, зокрема створення сімейних фермерських господарств, питання формування інвестиційних ресурсів, практичні аспекти створення бізнес-плану, методики генерування інноваційних ідей та напрями фінансового забезпечення соціально-економічного розвитку сільських територій в сучасних умовах.

Доповіді зацікавили учасників та отримали позитивні відгуки. За підсумками семінару були визначені шляхи подальшої співпраці університету з представниками територіальної громади.

Науково-дослідна частина