29 травня 2023 р. відбулась науково-методична конференція Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного «Удосконалення освітньо-виховного процесу в закладі вищої освіти», присвячена вирішенню актуальних питань підвищення якості освіти в умовах дистанційного навчання, використання IT-технологій, впровадження результатів наукових досліджень у фахову підготовку здобувачів освіти технічних спеціальностей, визначенню провідних тенденцій суспільно-гуманітарної освіти.

Пленарне засідання відкрив вітальним словом ректор ТДАТУ, д.т.н., професор Cергій Кюрчев Було означено ті виклики, які ставить вищій освіті сьогодення, й наголошено на готовності колективу університету їх долати в єдності, на стійкості та незламності релокованого закладу вищої освіти. Ректор запевнив присутніх, що адміністрація університету докладає максимальних зусиль, щоб забезпечити освітній процес необхідними технологіями, вітчизняними та закордонними освітніми ресурсами.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся й перший проректор ТДАТУ, к.т.н., доцент Олександр Ломейко. Було зауважено, що науково-методичні конференції вже стали традиційними в університеті. Щороку науково-педагогічні працівники ТДАТУ діляться напрацьованим досвідом, обговорюють найбільш дискусійні питання, накреслюють подальші вектори міжкафедральної співпраці та взаємодії з іншими закладами освіти. Було наголошено, що за матеріалами конференції видається збірник науково-методичних праць, і в 2023 р. уже підготовлено його 26-й випуск.

К.т.н., доцент кафедри експлуатації та технічного сервісу машин механіко-технологічного факультету Борис Болтянський виступив із доповіддю «Особливості використання ІТ-технологій в умовах дистанційного навчання». Було презентовано досвід розробки відеоінструкцій до лабораторних робіт та анімаційних 3D-моделей запчастин і приладів, що стане у пригоді для засвоєння практичних і лабораторних занять, навчальних практик здобувачів технічних спеціальностей.

З доповіддю «Особливості підготовки фахівців технічних спеціальностей» виступила к.т.н., доцент кафедри інженерної механіки та комп’ютерного проектування Олена Дереза. Було наголошено на потребі постійної модернізації освітнього матеріалу та практичної підготовки відповідно до умов праці на виробництві. Учасникам також було презентовано досвід інших закладів вищої освіти з організації інтерактивних практичних робіт з розробки й виготовлення рекламних продуктів та продуктів виробництва виробництва.

Про недоліки й переваги неформальної освіти, масові відкриті онлайн-курси розповів к.с.г.н., доцент, завідувач кафедри рослинництва та садівництва ім. проф. В.В. Калитки Максим Колесніков у доповіді «Неформальна освіта – крок до кар’єрного зростання». Було презентовано найвідоміші закордонні й вітчизняні онлайн-платформи, на яких науково-педагогічні працівники можуть підвищувати свій кваліфікаційний рівень, а здобувачі вищої освіти отримати можливість поглиблення знань, набуття додаткових вмінь і навичок у інформальному режимі.

Усі доповіді викликали жваве обговорення в учасників конференції. Із презентаціями доповідачів пленарного засідання та матеріалами секційних засідань можна буде ознайомитись на сайті навчально-наукового центру ТДАТУ.