У Таврійському державному агротехнологічному університеті протягом 14-25 квітня 2016 р. пройшла науково-практична конференція професорсько-викладацького складу та аспірантів за підсумками досліджень 2015 року.

Відкрив конференцію ректор ТДАТУ, доктор технічних наук, професор Кюрчев Володимир Миколайович. Від імені ректорату він привітав учасників конференції і в своїй доповіді окреслив завдання науковців університету в сучасних соціально-економічних умовах.

На пленарних засіданнях були заслухані доповідь д.т.н., проф., чл.-кор. НААН України Кушнарьова А.С. «Задачі аграрної науки та освіти в 21 столітті», доповідь за результатами дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора наук к.т.н., доц. Мілька Д.О. «Наукове обґрунтування процесу двостепенового ущільнення рослинної сировини із внесенням сипкого консерванту») та доповіді директорів 4 науково-дослідних інститутів ТДАТУ (д.т.н., проф. Надикта В.Т., д.с.-г.н., проф.. Калитки В.В., к.е.н., доц. Пруса Ю.О. та к.т.н., доц. Караєва О.Г.), присвячені підсумкам виконання програм наукових досліджень за 2011-2015 рр. та запланованим напрямам наукової діяльності НДІ на період 2016-2020 рр.

Всього у роботі конференції взяли участь 359 науковців. Крім співробітників ТДАТУ, доповіді зробили фахівці Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного технічного університету «ХПІ», Білоруського державного аграрного технічного університету, Сумського національного аграрного університету, Львівського національного університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького, Українського державного хіміко-технологічного університету та ін.

Робота конференції була організована за 5 тематичними науковими напрямками:

1. Проблеми енергозбереження в галузі механізації та електрифікації АПК (НДІ механізації землеробства півдня України).
  2. Механізовані технології і системи безпеки вирощування продукції садівництва та розсадництва плодових культур (НДІ механізації зрошуваного садівництва).
  3. Системи сучасних агротехнологій в рослинництві (НДІ агротехнологій та екології).
  4. Економічна ефективність управління інноваційною діяльністю аграрних підприємств (НДІ стратегії соціально-економічного розвитку агропромислового виробництва півдня України).
  5. Розвиток облікової, аналітичної та фінансової складових економічної науки і практики (НДІ стратегії соціально-економічного розвитку агропромислового виробництва півдня України).

На засіданнях за науковими напрямками було винесено 26 доповідей на актуальну тематику по науковим роботам, що вже завершені чи завершуються. Також на засіданнях 28 секцій було заслухано 326 доповідей.

В своїх дослідженнях головну увагу науковці ТДАТУ приділяють прикладним розробкам, результати яких можуть бути використані агровиробниками регіону. Зокрема, на засіданнях конференції презентувалися технології, які дозволяють підвищити урожайність сільськогосподарських культур; запропоновано ефективні технології збільшення терміну зберігання фруктів та овочів; запропоновано ефективні шляхи енергозбереження при виробництві та переробці сільськогосподарської продукції,  культур на основі комплексів машин та знарядь, розроблених науковцями університету; запропоновано удосконалення фінансового забезпечення соціально-економічного розвитку сільських територій в умовах децентралізації  та формування амортизаційної політики підприємства тощо.

На заключному пленарному засіданні були прийняті рекомендації науково-практичної конференції:

1. В напрямку реалізації Технічної політики в рослинницькій галузі Запорізької області до 2020 р. науковцям НДІ зосередити увагу на розробленні і впровадженні тих технічних і технологічних рішень, які знайдуть попит у сільгоспвиробників регіону. В першу чергу до таких слід віднести:
  • вологозберігаючі технології обробітку ґрунту;
  • технології застосування біологічних засобів захисту сільськогосподарських рослин;
  • технології підвищення екологічної безпеки навколишнього середовища;
  • зменшення витрат ресурсів при зберіганні сільськогосподарської продукції без погіршення її якості;
  • визначення напрямів диверсифікації інфраструктур аграрного виробництва
  1. З метою підвищення якості науково-дослідних робіт схвалити і продовжити практику проведення науково-технічних конференцій за тематичним спрямуванням, на які залучати науковців споріднених кафедр університету, інших вишів і науково-дослідних установ, а також виробничників регіону.
  2. Для широкого ознайомлення сільгоспвиробників південного регіону України з науковими досягненнями ТДАТУ у другому кварталі 2016 р. виготовити проспект інноваційних наукових розробок, електронний варіант якого розмістити на сайті університету під рубрикою «Науковці ТДАТУ – виробничникам регіону».
  3. Для покращення маркетингу закінчених наукових розробок активізувати роботу з публікації їх результатів  в тих засобах наукової інформації наукових (у тому числі і не фахових), які мають широке розповсюдження на території країни  та за її межами.
  4. Продовжити роботу по створенню в університеті англомовного наукового видання з подальшим реєструванням його у наукометричній базі даних Web of Science.

Науково-дослідна частина ТДАТУ

Фото Ганни Бовкун