DSC_06295 грудня 2018 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся науково-практичний «круглий стіл» «Стан та перспективи фінансової децентралізації влади в Україні».

У роботі прийняли участь фахівці з Преображенської об’єднаної територіальної громади Оріхівського району Запорізької області, Чернігівської об’єднаної територіальної громади Чернігівського району  Запорізької області, Якиміської об’єднаної територіальної громади та міста Мелітополь.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор університету д.т.н., професор Кюрчев Володимир Миколайович, який зазначив, що сьогодні реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в України – реформа номер один. Ключовим в її успішній реалізації є саме підготовка кваліфікованого фахівця, який здатен задовольнити вимоги часу. Тому сьогодні важливою є співпраця університету з фахівцями провідних установ та організацій для обміну досвідом, інформацією, проблемами та пропозиціями щодо їх вирішення.

Запрошений на захід Прус Юрій Олександрович – директор НДІ стратегії соціально-економічного розвитку АПВ півдня України також підкреслив важливість обміну досвідом з провідними фаховими установами.

Викладачі кафедри представили результати досліджень, отримані в процесі роботи над темою  науково-технічної підпрограми: «Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку сільських територій в умовах підвищення самостійності регіонів», зокрема:

Осипенко Світлана Олександрівна – к.е.н., ст. викладач кафедри фінансів, банківської справи та страхування доповіла присутнім про адміністративно-територіальну реформу як основу побудови фінансової децентралізації в Україні;

Когут Інна Анатоліївна – к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування акцентувала увагу присутніх на особливостях і новаціях фінансового забезпечення соціально-економічного розвитку сільських територій в сучасних умовах;

Цап Володимир Дмитрович – к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування окреслив проблеми та перспективи, пов’язані з акумулюванням податкових джерел формування доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад.

У свою чергу шановні гості, учасники круглого столу, акцентували увагу на наступних питаннях:

Дівульська Фаїна Петрівна заступник начальника-начальник відділу доходів фінансового управління Мелітопольсьої міської ради розповіла присутнім про особливості формування доходів бюджетів міст обласного значення в умовах посилення фінансової децентралізації;

Трипольський Євгеній Олександрович – головний спеціаліст відділу з питань комунальної власності, інфраструктури та інвестицій виконавчого комітету Преображенської сільської ради Оріхівського району Запорізької області визначив позитивний вплив реформи децентралізації на розвиток своєї громади;

Забара Максим Сергійович – секретар Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області розповів присутнім про особливості та проблеми  фінансового забезпечення Якимівської об’єднаної територіальної громади;

Безклубов Геннадій Геннадійович – головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та земельних відносин апарату Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області акцентував увагу присутніх на проблемах та перспективах передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність ОТГ;

Синєпольська Олена Олександрівна – завідувач сектору організаційної роботи апарату Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області окреслила можливості, які з’являються в ОТГ із запровадженням бюджету участі як додаткового інструменту фінансового забезпечення соціально-економічного розвитку територій.

Під час роботи круглого столу учасники жваво обговорювали окреслені теми, багато дискутували та ділилися кожен своїм досвідом у вирішенні тих чи інших питань.  Наприкінці  дійшли до висновку, що дійсно, і сьогодні існує багато проблем,  з якими мають справу вже сформовані об’єднані територіальні громади, але головне у вирішенні кожної проблеми бачити перспективу і тоді успіх гарантовано.

Усі учасники круглого столу погодились з тим, що подібні зустрічі «теорія» і «практика» необхідні та взаємовигідні, адже «той, хто володіє інформацією той, володіє світом».

Дуже приємно, що більшість із запрошених гостей – це випускники Таврійського державного агротехнологічного університету спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування висловлює подяку всім учасникам науково-практичного круглого столу за активну участь у заході та бажає подальших успіхів у такій важливій та нелегкій роботі.

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування