29 березня навчально-практичний центр ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ» продовжив серію навчальних  мітапів «Вікіпедія & Агроколедж» головна мета якого полягала у наданні освітянам корисних знань з удосконалення освітнього контенту за допомогою використання можливостей Wiki-технологій.

Цього разу у заході брали участь педагоги шкіл.

На зустрічі учасники обговорили переваги використання Вікі-технологій у навчально-виховній діяльності вчителя. Детально розглянули складові Освітньої програми Вікіпедії, проаналізували досвід провідних ВУЗів світу щодо її успішної реалізації.

Спікери мітапу озвучили альтернативні види роботи учнів замість написання «традиційних» рефератів, звернули увагу педагогів на важливість дотримання правил, настанов Вікіпедії.

Викладачі коледжу поділись власним досвідом використання Вікі-інструментів у роботі зі студентами під час вивчення іноземної мови, історії України, менеджменту, маркетингу тощо. Продемонстрували можливості та переваги використання даного інтернет-девайсу у гуртковій роботі.

У практичній частині мітапу педагоги мали змогу побачити алгоритм створення Веб-сторінки, переваги та недоліки використання двох вікі-редакторів.

Учасники погодились з тим, що молодь слід знайомити з поняттям авторитетних джерел інформації, ліцензіями дотримання авторського права, неприпустимістю плагіату у власних письмових роботах  ще у школі.

Зустріч пройшла у дружній, позитивній атмосфері взаємоповаги, співпраці, генерування цікавих інтерактивних ідей.

Мітап-команда сильних та яскравих людей, з вогником в очах, обговорила тематику подальших інноваційних проектів, можливості проведення спільних відкритих уроків, виховних заходів, які підвищуватимуть рівень мовної, інформаційної та комп’ютерної грамотності  учнів, а також нестимуть собою суспільну користь у вигляді поповнення україномовного розділу онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» якісними ілюстраціями, фотографіями, статтями та їх доповненнями.

Висловлюємо щиру вдячність за співпрацю Оксані Якубовій, начальнику відділу освіти міста Нова Каховка та керівникам закладів загальної середньої освіти.

 

Завідувач навчально-практичним центром  Гордецька М.Л.

Голова циклової комісії кураторів Тайлакова О.В.