При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку. Україною ратифіковано та здійснюється імплементація усіх міжнародно-правових договорів Ради Європи в сфері місцевої і регіональної демократії, головним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування.

Відповідно до Указу Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» №922/2007 від 27.09.2007 року, Європейський тиждень місцевої демократії проводиться кожного року у тиждень, що включає 15 жовтня – дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році.

З 12 по 16 жовтня у ВСП «Оріхівський фаховий коледж ТДАТУ» проведено тематичні заходи з відзначення Європейського тижня місцевої демократії. Для досягнення головної мети тижня, щодо активізації процесів розповсюдження інформації стосовно принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень викладачами коледжу був розроблений інформаційний стенд.

Зі студентам коледжу проведено лекції з теми: «Європейський тиждень місцевої демократії – загальноєвропейський захід, який об’єднує місцеву владу та мешканців з метою сприяння їхньому діалогу» , обговорено значимість, яку демократія відіграє на місцевому і регіональному рівні та роз’яснено принципи роботи органів місцевого самоврядування, їх повноваження, можливості та права громадян щодо вирішення питань місцевого значення.

Проведення заходів Європейського тижня місцевої демократії сприяє виконанню Україною своїх зобов’язань перед Радою Європи в сфері місцевої і регіональної демократії, реалізації політики європейської інтеграції України, підвищенню спроможності громадян до інтеграції у світову та європейську спільноту.

Редакційно-видавничий відділ,
за матеріалами ВСП «Оріхівський фаховий коледж ТДАТУ»